Wichury do 80 km/h i burze z gradem to nie koniec! W tych rejonach spadnie mnóstwo deszczu [Pogoda 5.07.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 80 km/h i burze z gradem to nie koniec! W tych rejonach spadnie mnóstwo deszczu [Pogoda 5.07.2022]

Pogoda na wtorek 5 lipca

Wichury do 80 km/h i burze z gradem to nie koniec! W tych rejonach spadnie mnóstwo deszczu [Pogoda 5.07.2022]

2022-07-05 11:31

Pogoda na wtorek (5 lipca 2022 r.) dla Polski, jaką przygotowali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się burzowo, deszczowo i wietrznie, choć nie we wszystkich regionach kraju. Gdzieniegdzie może spaść nawet do 50 mm deszczu! Sprawdzamy, gdzie 5.07.2022 będzie najgorsza sytuacja. Jeśli chodzi o dobre wieści, to dotyczą one przede wszystkim temperatur. Oto najnowsza pogoda na dziś, 5 lipca 2022.

Najnowsza pogoda na dziś (wtorek, 5.07.2022 r.) nie zachwyca. IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informuje, że Europa zachodnia i centralna pozostaną w zasięgu wyżu z centrum nad Atlantykiem. Skandynawia i południowo-wschodnie krańce kontynentu znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w płytkiej zatoce, związanej z niżem nad Norwegią; z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, tylko na krańcach południowo-wschodnich pozostanie jeszcze upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa. Dalszy ciąg prognozy pogody pod naszym quizem o tematyce meteo.

Przeczytaj też: Turystka zobaczyła tę kartkę i nie wytrzymała. "Nic dziwnego, że nad morzem śmierdzi moczem"

QUIZ. Znasz te przysłowia o lecie i wakacjach? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Kiedy lipiec daje deszcze...

Jaka będzie pogoda we wtorek, 5 lipca 2022?

Burze z gradem, rzęsiste opady deszczu i inne nieprzyjemne zjawiska - do takiego klimatu zdążyliśmy się już przyzwyczaić. We wtorek (5.07.2022 r.) również nie będzie spokojnie. Tylko na stosunkowo niewielkim obszarze naszego kraju możemy znaleźć pogodowe wytchnienie.

- We wtorek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami opady gradu. Prognozowana suma opadów od 15 mm do 30 mm, na południu miejscami do 50 mm. Bez opadów w północno zachodniej części kraju - prognozuje IMGW na 5 lipca.

Prognoza pogody na wtorek 5 lipca. Jaka będzie temperatura 5.07.2022?

Jak wynika z prognoz IMGW na nadchodzące godziny, termometry wskażą w zdecydowanej większości przyjemne wartości. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza do 25 st. C, na zachodzie miejscami 26° st. C, najcieplej na południowym wschodnie do 30 st. C, na Podhalu chłodniej około 17 st. C.

- Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych, na północy zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h - przestrzegają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 5/6.07.2022

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie, w centrum i na południu przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Prognozowana suma opadów od 20 mm do 30 mm, na południowym wschodzie do 40 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C do 16 st. C, chłodniej na Pomorzu i tu miejscami 11 st. C, cieplej na południowym wschodzie 17 st. C. Wiatr słaby, na południowym wschodzie okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. Zalecamy regularne sprawdzanie komunikatów meteo i śledzenie prognozy pogody w naszym serwisie.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają