Wichury do 80 km/h i burze z gradem to nie koniec! W tych rejonach spadnie mnóstwo deszczu [Pogoda 5.07.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 80 km/h i burze z gradem to nie koniec! W tych rejonach spadnie mnóstwo deszczu [Pogoda 5.07.2022]

Pogoda na wtorek 5 lipca

Wichury do 80 km/h i burze z gradem to nie koniec! W tych rejonach spadnie mnóstwo deszczu [Pogoda 5.07.2022]

2022-07-05 11:31

Pogoda na wtorek (5 lipca 2022 r.) dla Polski, jaką przygotowali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się burzowo, deszczowo i wietrznie, choć nie we wszystkich regionach kraju. Gdzieniegdzie może spaść nawet do 50 mm deszczu! Sprawdzamy, gdzie 5.07.2022 będzie najgorsza sytuacja. Jeśli chodzi o dobre wieści, to dotyczą one przede wszystkim temperatur. Oto najnowsza pogoda na dziś, 5 lipca 2022.

Najnowsza pogoda na dziś (wtorek, 5.07.2022 r.) nie zachwyca. IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informuje, że Europa zachodnia i centralna pozostaną w zasięgu wyżu z centrum nad Atlantykiem. Skandynawia i południowo-wschodnie krańce kontynentu znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w płytkiej zatoce, związanej z niżem nad Norwegią; z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, tylko na krańcach południowo-wschodnich pozostanie jeszcze upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa. Dalszy ciąg prognozy pogody pod naszym quizem o tematyce meteo.

Przeczytaj też: Turystka zobaczyła tę kartkę i nie wytrzymała. "Nic dziwnego, że nad morzem śmierdzi moczem"

QUIZ. Znasz te przysłowia o lecie i wakacjach? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Kiedy lipiec daje deszcze...

Jaka będzie pogoda we wtorek, 5 lipca 2022?

Burze z gradem, rzęsiste opady deszczu i inne nieprzyjemne zjawiska - do takiego klimatu zdążyliśmy się już przyzwyczaić. We wtorek (5.07.2022 r.) również nie będzie spokojnie. Tylko na stosunkowo niewielkim obszarze naszego kraju możemy znaleźć pogodowe wytchnienie.

- We wtorek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami opady gradu. Prognozowana suma opadów od 15 mm do 30 mm, na południu miejscami do 50 mm. Bez opadów w północno zachodniej części kraju - prognozuje IMGW na 5 lipca.

Prognoza pogody na wtorek 5 lipca. Jaka będzie temperatura 5.07.2022?

Jak wynika z prognoz IMGW na nadchodzące godziny, termometry wskażą w zdecydowanej większości przyjemne wartości. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza do 25 st. C, na zachodzie miejscami 26° st. C, najcieplej na południowym wschodnie do 30 st. C, na Podhalu chłodniej około 17 st. C.

- Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych, na północy zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h - przestrzegają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 5/6.07.2022

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie, w centrum i na południu przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Prognozowana suma opadów od 20 mm do 30 mm, na południowym wschodzie do 40 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C do 16 st. C, chłodniej na Pomorzu i tu miejscami 11 st. C, cieplej na południowym wschodzie 17 st. C. Wiatr słaby, na południowym wschodzie okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. Zalecamy regularne sprawdzanie komunikatów meteo i śledzenie prognozy pogody w naszym serwisie.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE