Upał czy burza? Pogoda w Polsce zmienia się jak w kalejdoskopie! [Prognoza długoterminowa]

i

Autor: fietzfotos/cc0/Pixabay.com Początek przyszłego tygodnia, 04-10.07, przyniesie koniec fali upałów w Polsce, i to na dłuższy czas

Upał czy burza? Pogoda w Polsce zmienia się jak w kalejdoskopie! [Prognoza długoterminowa]

2022-06-29 12:16

Już w tym tygodniu, 27.06-03.07, w Polsce skończą się afrykańskie upały, ale niedługo możemy jeszcze za nimi zatęsknić. Wyłączając początek tygodnia, 04-10.07, temperatury w naszym kraju nie rzucają na kolana, a i słońce nie będzie wyglądać zza chmur tak często jak do tej pory - tak wynika z długoterminowej prognozy pogody dla Polski. Czy się sprawdzi?

Upał czy burza? Pogoda w Polsce zmienia się jak w kalejdoskopie!

Aktualizacja, środa, 29 czerwca, godz. 12.16

Jak informuje pogoda.interia.pl, początek przyszłego tygodnia, 04-10.07, przyniesie koniec fali upałów w Polsce, i to na dłuższy czas. Jeszcze we wtorek, 5 lipca, termometry pokażą ok. 27-28 stopni, ale do połowy lipca słupki rtęci będą oscylować wokół 22-23 kresek. To nie wszystko, bo druga część przyszłego tygodnia, 04-10.07 przyniesie też chmury i przelotny deszcz, choć Polskę tym razem powinny ominąć gwałtowne burze, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Więcej słońca od niedzieli, 10 lipca, ale temperatury nie rzucą nas na kolana, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Zgodnie z długoterminową prognozą pogody dla Polski od 16 do 22 lipca termometry pokażą ledwie ok. 20 stopni, choć w tym czasie będzie dla odmiany dużo słońca. Wzrost temperatury, ale maksymalnie do 25 kresek, jest zapowiadany na ostatni tydzień lipca, ale na sam koniec miesiąca wrócą też opady deszczu, którym lokalnie mogą też towarzyszyć burze.

Czytaj też: Odpoczniemy od upałów, ale wcześniej przygotujmy się na piekło! Nawet 38 stopni!

Wcześniej pisaliśmy:

Upały wracają do Polski, i to na dłużej. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, zgodnie z prognozą pogody średnia temperatury w ostatnich dniach czerwca będzie wynosić powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Najgoręcej będzie w tym czasie na południu i zachodzie naszego kraju, a najmniej ciepła dotrze z kolei do mieszkańców północno-wschodniej Polski. Upalny będzie również początek lipca, a ekstremalnie wysokie temperatury zawitają do Polski już pod koniec tego tygodnia, 20-28.06. W tym czasie słupki rtęci pokażą średnio 31-32 stopnie, a maksymalnie będzie to nawet 35-37 kresek. W tym czasie mogą się też pojawić burze, i to o gwałtownym charakterze, ale ostrzeżenia przed zjawiskami dotyczą głównie zachodniej części kraju. Opady nie będą jednak duże, a zgodnie z prognozą długoterminową będzie dominować słoneczna pogoda - na największą ilość słońca mogą liczyć mieszkańcy południowej i wschodniej Polski.

Czytaj też: Pogoda zaatakuje z ogromną mocą. Tropikalne upały to zaledwie początek. Sprawdzamy, gdzie będzie najgorzej

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Henryk Michałowski ma 81 lat, przygotowuje sie do kolejnego półmaratonu.
Nasi Partnerzy polecają