Upały i burze

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda zaatakuje z ogromną mocą. Tropikalne upały to zaledwie początek. Sprawdzamy, gdzie będzie najgorzej

Pogoda zaatakuje z ogromną mocą. Tropikalne upały to zaledwie początek. Sprawdzamy, gdzie będzie najgorzej

2022-06-23 9:45

Prognoza pogody na końcówkę czerwca dla Polski to mieszanka dobrych i złych wieści. Zadowoleni będą ci, którzy chcą się smażyć na słońcu i lubią bardzo wysokie temperatury. Jak podają autorzy serwisu twojapogoda.pl - strefa żaru będzie się przemieszczać. Niestety, pod koniec tygodnia pojawią się również burze z gradem, które mogą poskutkować konkretnymi utrudnieniami. Sprawdzamy, gdzie będzie najgorzej.

Pogoda w Polsce lubi się zmienić z dnia na dzień. Końcówka czerwca przyniesie nam powrót konkretnych upałów. Autorzy serwisu twojapogoda.pl zapowiadają, że będzie ona najdłuższa w tym roku i może potrwać nawet tydzień. O ile jeszcze w czwartek (23.06.2022) termometry nie powinny pokazać 30 stopni, o tyle już dzień później odnotujemy takie wartości na zachodzie. - Codziennie będziemy notować 30 stopni i więcej, w różnych regionach kraju, ponieważ strefa żaru będzie się przemieszczać. Do końca tygodnia upalnie będzie tylko w zachodnich województwach. Na pozostałym obszarze termometry pokazywać będą od 25 do 28 stopni - wyjaśniają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

Czytaj też: Kolorowe paski zwiastują pogodową katastrofę w Polsce?! Eksperci ostrzegają

Tropikalny upał i... burze z gradem! Prognoza na weekend 25-26.06.2022

Przedstawiciele IMGW sugerują, że w sobotę (25.06.2022) najcieplej będzie w okolicach Warszawy i Łodzi - nawet 32 stopnie Celsjusza. Niestety, nie obejdzie się również bez burzowych klimatów. - Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i miejscami burze. Tylko na wschodzie dużo słońca i bez opadów - czytamy w prognozie synoptycznej na bieżący tydzień.

- W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, tylko na wschodzie małe. Na północy i miejscami na południu przelotne opady deszczu i możliwe burze. Temperatura od 26°C do 30°C, chłodniej na Podhalu i nad morzem 24°C, 25°C - podaje IMGW.

Prognoza pogody IMGW. Upały zostaną na dłużej?

Parno i duszno, a momentami burzowo - taki klimat zostanie z nami co najmniej do połowy przyszłego tygodnia. Zdaniem synoptyków IMGW, do 29 czerwca przynajmniej w niektórych regionach Polski odnotujemy powyżej 30 stopni. Najczęściej takie wartości odczytamy z termometrów w centrum i na wschodzie naszego kraju. Pamiętajmy, że w takich przypadkach należy unikać zbyt długiego przebywania na pełnym słońcu i warto też zaopatrzyć się w nakrycie głowy. Niezbędne jest również regularne picie wody. Prognozy i ostrzeżenia meteo będziemy regularnie analizować w naszym pogodowym serwisie. Tymczasem proponujemy wam rozwiązanie quizu o tematyce pogodowej.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Nasi Partnerzy polecają