Załamanie pogody to kwestia czasu! Za oknami zrobi się bardzo niespokojnie. Eksperci IMGW podają daty

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Załamanie pogody to kwestia czasu! Za oknami zrobi się bardzo niespokojnie. Eksperci IMGW podają daty

Załamanie pogody to kwestia czasu! Za oknami zrobi się bardzo niespokojnie. Eksperci IMGW podają daty

2022-07-07 11:56

Prognoza ostrzeżeń IMGW ostrzega nas przed burzami, które już w najbliższych godzinach zaatakują w naszym kraju. Na mapie alertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej widzimy daty i regiony, które są najbardziej zagrożone. Oto najnowsza prognoza IMGW dla Polski.

Aktualna prognoza pogody IMGW dla Polski jest daleka od idealnej. Początek lipca przyniósł sporo deszczu, a burze z gradem to nic nadzwyczajnego. W czwartek (7.07.2022 r.) ekspert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidywał aktywności burzowe na zachodzie kraju. Bliżej weekendu sytuacja bynajmniej nie ulegnie poprawie. 

Załamanie pogody i burze w Polsce. Prognoza ostrzeżeń IMGW

Na mapie prognozy ostrzeżeń IMGW widzimy żółte alerty (ostrzeżenie pierwszego stopnia) przed burzami. W piątek (8.07.2022 r.) niebezpieczne zjawiska z dużą dozą prawdopodobieństwa zaatakują na terenie województw:

  • pomorskie
  • kujawsko-pomorskie
  • warmińsko-mazurskie
  • mazowieckie
  • śląskie 
  • małopolskie

Prognoza pogody IMGW. Weekend 8-10.07.2022 r. z deszczem i burzami

Planowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami to potwierdzenie wcześniejszej, tygodniowej prognozy ekspertów IMGW. Oprócz burz i deszczu, momentami problemem będzie silny wiatr.

- Od piątku do niedzieli zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 23°C, w niedzielę od 19°C do 24°C, w dolinach górskich około 16°C, 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 8-10 lipca.

Kiedy temperatury pójdą w górę? Prognoza pogody dla Polski

Do końca bieżącego tygodnia nie ma co liczyć na upały i gorące dni. Przełom pod względem temperatur może się pojawić dopiero w połowie lipca, ale jak podają eksperci z serwisu fanipogody.pl - te prognozy trzeba będzie jeszcze zweryfikować. Na razie sporo opadów i burze, gdzieniegdzie grożą nam podtopienia. Synoptycy widzą jednak pozytywy takich zjawisk. Deszcz pomoże nam w walce z suszą. O ewentualnych zmianach w pogodzie będziemy was informować na bieżąco. Ku pokrzepieniu serc proponujemy wam nasz autorski quiz o tematyce pogodowej. Zapraszamy do zabawy!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę