Wichura

i

Autor: SHUTTERSTOCK Z Kanady pędzi do polski wyż, który zatrzyma wichury, szalejące ostatnio w Polsce.

Wybawienie przed wichurami nadejdzie z Kanady! Prognozy zaskakują

2022-02-23 12:48

Ostatnie dni w Polsce były bardzo wietrzne. Wichury uprzykrzały nam życie, powodowały ogromne straty materialne, a nawet przyniosły ofiary śmiertelne. Niszczycielski żywioł dał się nam we znaki i wszyscy wypatrujemy dni, w których pogoda uspokoi się. Mamy dobre wiadomości! Wybawienie przed wichurami nadejdzie z odległej Kanady. Ulgę przyniesie nam wyż, który obecnie jest w Kanadzie, ale niebawem dotrze do Polski i przyniesie słoneczną, bezwietrzną pogodę.

Trwająca wciąż zima nie kojarzy nam się raczej z siarczystym mrozem i śnieżycami, ale z wichurami. Nie ma tygodnia, aby Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie ostrzegał Polaków przed silnym wiatrem. Wichury powodowały ogromne szkody materialne, a także przyniosły ofiary śmiertelne. Wielu z nas ma już dość wichur i coraz bardziej niepokojących alertów RCB. Mamy dobre wiadomości! Pogoda niebawem ma się ustabilizować. "Wybawcą" od silnych wiatrów, tornad i nietypowych w Polsce o tej porze roku burz, ma być potężny wyż. Przyniesione on bardzo wysokie ciśnienie, a poza tym pogodne niebo. Słoneczna, sucha i bezwietrzna aura nadchodzi!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niezwykłe zjawisko nad Polską przeraziło internautów! "To chemiczne opryski?!" [WIDEO]

Wybawienie od wichur dotrze do Polski. Na razie jest w Kanadzie

Na razie wciąż jest jednak wietrznie. Wybawienie przed wichurami nadejdzie w weekend... z Kanady. To właśnie tam znajduje się wyż, który w błyskawicznym tempie pokona kilka tysięcy kilometrów i poprawi pogodę w Polsce. W niedzielę (27 lutego) znajdzie się nad północną częścią naszego kraju, gdzie podniesie ciśnienie na barometrach nawet do 1042 hPa. Jednocześnie rozpocznie rozpędzanie chmur. Od początku przyszłego tygodnia niemal w całym kraju będzie słonecznie bez deszczu oraz wiatru.  - Wyż będzie nas bronić przed niosącymi wichury atlantyckimi niżami, które zamiast w rejon Bałtyku, będą przepędzane nad Arktykę i nie sięgną nas swoimi frontami - czytamy na stronie twojapogoda.pl. Zapowiada się więc słoneczny początek marca. Nie należy spodziewać się opadów. Według ekspertów, przynajmniej do 5 marca nie będą nam grozić potężne wichury i towarzyszące im zjawiska atmosferyczne.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?
Wichura szaleje na Dolnym Śląsku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany