Tęczowe niebo nad Polską przeraziło internautów! To chemiczne opryski?! [WIDEO]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. ossrfinancials /zdjęcie ilustracyjne

Niezwykłe zjawisko nad Polską przeraziło internautów! "To chemiczne opryski?!" [WIDEO]

2022-02-23 11:42

Ten widok wprawił internautów w osłupienie. Tęczowe obłoki nad Polską, choć na pierwszy rzut oka piękne, wywołały falę obaw. Przypominające kolorową kałużę z benzyny niebo przywiodło internautom na myśl chemiczne opryski, a nawet... inwazję obcej cywilizacji. Co to tak naprawdę było?

Trudno oderwać wzrok od tęczowych chmur - są piękne, ale zarazem niepokojące, bo nie mamy z nimi do czynienia często. Ostatnio, w jakości 8K, nagrała je nad Polską redakcja portalu TwojaPogoda.pl (nagranie zobaczycie na samym dole artykułu). Kolorowe obłoki przypominają nieco kałużę z benzyny, a zaniepokojonym internautom przywiodły na myśl chemiczne opryski, a nawet... inwazję obcej cywilizacji. Czy faktycznie jest się czego obawiać? Pogodowi specjaliści uspokajają. Jak czytamy, tęczowe chmury są "wytworem samej natury, misternej współpracy promieni słonecznych i unoszących się w powietrzu kropelek wody. Nazywane są obłokami iryzującymi lub opalizującymi".

PRZECZYTAJ TEŻ: Wiosna 2022. Będzie totalny ARMAGEDON?! Jasnowidz Jackowski miał wizję! Zdradza, jaka pogoda będzie w marcu

Tak wyglądają ulice warszawskiego Wawra. Cztery dni bez prądu

Zjawisko to powstaje, kiedy krople wody, z których składają się chmury, są takich samych rozmiarów. "Wówczas promienie słoneczne rozszczepiają się na nich, barwiąc je na wszystkie kolory tęczy" - czytamy na portalu TwojaPogoda.pl.

ZOBACZ: Burza liniowa i 9 tornad w Polsce. Tragiczny bilans pogody w kraju

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?