Sroga zima wraca do Europy! Będzie nawet -30 stopni! Tęgie mrozy dotkną Polskę?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Sroga zima wraca do Europy! Będzie nawet -30 stopni! Tęgie mrozy dotkną Polskę?

Sroga zima wraca do Europy! Będzie nawet -30 stopni! Tęgie mrozy dotkną Polskę?

2022-02-23 11:42

W ostatnich dniach pogoda wskazywała raczej na rychłe nadejście wiosny niż powrót zimy. Było wietrznie, ale stosunkowo ciepło jak na połowę lutego. Nadchodzi gwałtowna zmiana! Temperatury spadną, a mróz wróci do wielu regionów Europy, także do Polski. Termometry pokażą nawet -30 stopni Celsjusza!

Luty powoli dobiega końca, wielu z nas wypatruje nadejścia wiosny. Temperatura w ostatnich dniach była ciepła jak na tę porę roku. Było co prawda bardzo wietrznie, a żywioł ujawnił swoje niszczycielskie oblicze, jednak śnieg i mróz był w Polsce rzadkością. Obecnie sytuacja pogodowa w Europie ulega zmianie. Zrobi się chłodniej. Temperatura spadnie, a do wielu regionów Starego Kontynentu, w tym także do Polski, wrócą mrozy. Gdzieniegdzie będą one siarczyste. Termometry pokażą nawet -30 stopni Celsjusza!

Dlaczego sroga zima wróci do Europy? Jak czytamy na stronie fanipogody.pl "na wschodzie kontynentu rozwijają się silne antycyklony. Oznacza to dwie rzeczy. Pierwszą jest silna blokada zachodniej cyrkulacji powietrza dla Europy Wschodniej i Centralnej. A druga to oczywiście mróz, który powróci do Europy". Ciepłe masy powietrza znad Atlantyku zastąpi chłodne, mroźne powietrze z północy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pogodowa masakra dopiero nadejdzie. Wichury to zaledwie początek. Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było

Mrozy wracają do Europy. Gdzie będzie najzimniej?

Kogo powrót zimy i siarczyste mrozy dotkną najbardziej? To już niemal tradycja, że gdy mróz wraca do Europy, najzimniej będzie na północy kontynentu. W weekend na terenach Finlandii czy Rosji temperatura sięgnie -30 stopni Celsjusza. Bardzo zimno zrobi się także w górach. W Alpach może być 20 "kresek" poniżej zera. Mróz nie oszczędzi także Niemiec czy Francji. Kogo powrót srogiej zimy oszczędzi? Na mrozy nie powinni narzekać Grecy, Turcy oraz kraje bałkańskie.

Sonda
Czy lubisz zimę?

Tęgie mrozy dotkną Polskę? Prognoza na najbliższe dni

A co z temperaturą w Polsce? Po wielu dniach przerwy przymrozki wróciły do naszego kraju we wtorek (22 lutego). Niewielki mróz pojawił się w północno-wschodniej Polsce. Jeszcze zimniej jest w Tatrach. Co będzie w weekend, kiedy to na północy Europy termometry pokażą -30 stopni Celsjusza? Najzimniej w naszym kraju będzie w niedzielę (27 lutego). Wtedy mróz obejmie największą część Polski, ale nie będzie tak srogi jak w Finlandii czy Rosji. - Zaznaczyć należy, że mróz dotyczy wyłącznie nocy i poranków. W dzień temperatury praktycznie w całym kraju będą znów dodatnie - czytamy w artykule fanipogody.pl.

Poranne mrozy będą występować także po nadchodzącym weekendzie. W nocy temperatury mogą spaść do -4 stopni Celsjusza. W górach będzie jeszcze zimniej. Za dnia temperatura będzie dodatnia. Jak widać, tym razem nawrót mroźnej zimy oszczędzi Polskę i nie będziemy marznąć tak jak mieszkańcy Finlandii, a nawet Francji czy Niemiec.

Źródło: fanipogody.pl

Wielka śnieżyca nad Warszawą. Drogi znów są białe
Nasi Partnerzy polecają