Śnieg, wichury do 90 km/h i jeszcze to. Niespokojna środa [Prognoza pogody 23.02.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śnieg, wichury do 90 km/h i jeszcze to. Niespokojna środa [Prognoza pogody 23.02.2022]

Śnieg, wichury do 90 km/h i jeszcze to. Ponura środa za oknami [Prognoza pogody 23.02.2022]

2022-02-22 17:25

Prognoza pogody na środę (23 lutego) przeanalizowana przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zwiastuje znaczącej poprawy. Najbliższe godziny przyniosą m.in. opady śniegu i porywisty wiatr. Na naszym portalu sprawdzamy, gdzie 23.02.2022 będzie najgorzej. Oto szczegółowa pogoda na jutro.

Pogoda na jutro (środa 23.02.2022) nie wygląda różowo. Najdokładniejszym źródłem informacji na temat warunków atmosferycznych w naszym kraju jest prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Eksperci zdradzają, co przynoszą najbliższe godziny. Nie obędzie się bez niebezpiecznych zjawisk meteo, a najgorzej wyglądają tereny górzyste. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, głównie we wschodniej połowie kraju. W górach opady śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm, na Pogórzu Karpackim o 5 cm - czytamy w prognozie synoptycznej Instytutu.

Sprawdź też: Burza liniowa i 9 tornad w Polsce. Tragiczny bilans pogody w kraju

Prognoza pogody na środę. Temperatura i wichury 23.02.2022

Eksperci IMGW nie spodziewają się mrozów, ale gdzieniegdzie przydadzą się ciepłe kurtki lub płaszcze. - Temperatura maksymalna od 0°C w dolinach karpackich i 2°C na Suwalszczyźnie do 9°C na Dolnym Śląsku - czytamy w prognozie synoptycznej. A co z wichurami? Tutaj przestrzegamy szczególnie mieszkańców terenów górzystych i północnych rejonów naszego kraju.

-  Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, w porywach do 90 km/h, w głębi kraju do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach początkowo porywy do 100 km/h, w Tatrach do 90 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne - wyjaśniają synoptycy IMGW.

Pogoda na jutro. Noc ze środy na czwartek 23-24 lutego

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (23/24.02.2022) zachmurzenie powinno być duże z rozpogodzeniami. Na wschodzie zanikające opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od -2°C do 2°C, tylko w rejonach podgórskich Karpat od -3°C do -8°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i zachodnich - podsumowują meteorolodzy w prognozie synoptycznej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany