Nawet 28 stopni w lutym! Wiosna nadejdzie szybciej?!

i

Autor: JACLOU-DL/cc0/Pixabay.com W Hiszpanii odnotowano rekord ciepła sięgający powyżej 28 stopni, zdj. ilustracyjne

Nawet 28 stopni w lutym! Wiosna nadejdzie szybciej?!

2022-02-21 12:20

Pogoda na luty przynosi niezwykle zaskakujące wieści dla zachodniej części naszego kontynentu. W czasie gdy w Polsce czuć już pierwsze symptomy wiosny, nasi sąsiedzi z Hiszpanii czy Portugalii mogą z kolei prawie delektować się latem. W lutym na Półwyspie Iberyjskim odnotowano rekordowe temperatury, a w Xativie termometry pokazały przeszło 28 stopni.

Nawet 28 stopni w lutym! Wiosna nadejdzie szybciej?!

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, pogoda przyniosła w lutym rekordowe temperatury w zachodniej Europie. Dotyczy to zwłaszcza Półwyspu Iberyjskiego, bo 19 lutego w Hiszpanii było już przeszło 28 stopni - dokładnie 28.9 słupków rtęci odnotowano w miejscowości Xativa na południe od Walencji, co jest nowym rekordem ciepła w lutym w tym kraju. Wysokie temperatury, sięgające ok. 25 stopni, pojawiły się także w innych hiszpańskich regionach i w Portugalii. Nadzwyczaj duże ilości ciepła dotarły także do Francji, gdzie w miniony weekend termometry pokazywały nawet 23 stopni. Na brak symptomów wiosny czy nawet wczesnego lata nie mogą także narzekać mieszkańcy Italii i Grecji, gdzie odnotowano ok. 20 kresek powyżej zera.

Czytaj też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Tymczasem pogoda na luty zrobi jeszcze psikusa mieszkańcom Polski. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, do naszego kraju jeszcze w tym tygodniu wrócą mrozy, choć niskie temperatury będą nam doskwierać tylko nocą. Pierwsze ochłodzenie pojawi się z wtorku na środę, 23 lutego, ale strefa mrozu nie obejmie na szczęście terenu całej Polski, choć utrzyma się do najbliższej niedzieli, czyli prawie do końca lutego.

Czytaj też: Franklin przyniósł pogodową masakrę w Polsce. Wichury i burze to nie wszystko. Wiemy, kiedy to się skończy

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Orkan Eunice dotarł do Świnoujścia