Wichury nawet 100 km/h, deszcz i burze. W nocy stanie się to! Pogodowa masakra w Polsce [Prognoza IMGW na 7.04.2022]

i

Autor: hharencarova /pixabay.com Wichury nawet 100 km/h, deszcz i burze. W nocy stanie się to! Pogodowa masakra w Polsce [Prognoza IMGW na 7.04.2022]

Wichury nawet 100 km/h, deszcz i burze. W nocy stanie się to! Pogodowa masakra w Polsce [Prognoza IMGW na 7.04.2022]

2022-04-06 11:23

Pogoda na czwartek (7 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przyniesie deszcz i silny wiatr, nawet do 100 km/h. Miejscami będzie padał deszcz, mogą wystąpić burze! Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 7 kwietnia 2022 poniżej.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowo-zachodnia jest w zasięgu Wyżu Azorskiego, pozostałe części kontynentu obejmują niże z ośrodkami nad Finlandią i w rejonie Wysp Brytyjskich. Polska jest w zasięgu niżu znad Finlandii. Z południowego zachodu w głąb kraju przemieszcza się front ciepły. Z zachodu zaczyna napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Pogoda na Wielkanoc 2022. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości! Możemy mocno się zdziwić

Jaka będzie pogoda w czwartek, 7 kwietnia?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek (7 kwietnia 2022) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Niestety, bez parasola lepiej nie wychodzić z domu.

- Miejscami opady deszczu, zwłaszcza na północnym zachodzie i południowym wschodzie, tam prognozowana suma opadów do 10 mm. Na zachodzie i północnym zachodzie możliwe także burze - informują synoptycy IMGW.

W czwartek będzie chłodno, jak wskazują meteorolodzy, temperatura maksymalna na północy i na obszarach podgórskich Karpat od 9 st. C do 13 st. C, na pozostałym obszarze od 13 st. C do 17 st. C.

To nie koniec złych wieści. Czekają nas też wichury!

- Wiatr umiarkowany i dość, na wybrzeżu także silny (do 45 km/h), w porywach do 65 km/h, a na zachodzie i północy do 80 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h -podają synoptycy. 

Polecamy: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (7.04/8.04)

Według informacji przekazanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek (7.04/8.04) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana suma opadów do 10 mm na wybrzeżu. Lokalnie możliwe burze. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C, na Podkarpaciu cieplej, do 7°C. Na Pomorzu miejscami spadek temperatury do 0°C. Wiatr dość silny, miejscami silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, a w Karpatach do 130 km/h.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Zima na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany