Wichury do 55 km/h, śnieg i jeszcze to! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 22.04.2022]

i

Autor: 652234 / Pixabay.com Wichury do 55 km/h, śnieg i jeszcze to! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 22.04.2022]

Wichury do 55 km/h, śnieg i jeszcze to! Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 22.04.2022]

2022-04-22 8:51

Pogoda na piątek (22 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o wichurach w części kraju, chłodzie, opadach deszczu i śniegu. W nocy lokalnie mgła. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 22 kwietnia 2022 poniżej.

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominują układy niskiego ciśnienia, jedynie częściowo Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz północny wschód kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Polska pozostaje pod wpływem wypełniającego się niżu znad Białorusi, w strefie frontu okluzji. Pozostajemy w napływającej z północnego wschodu chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarnego kontynentalnego.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w piątek, 22 kwietnia?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w piątek (22.04.2022) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie kraju z rozpogodzeniami. Warto wziąć ze sobą parasol.

- Miejscami słabe opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu - czytamy na stronie IMGW.

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Termometry wskażą od 7°C, 9°C w centrum, 10°C, 13°C na przeważającym obszarze, do około 15°C na południowym wschodzie i lokalnie na północnym zachodzie kraju. Miejscami będzie mocno wiało! Gdzie będzie najgorzej?

- Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, na wschodzie przejściowo dość silny w porywach do 55 km/h, wschodni i północno-wschodni - podaje IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (22.04/23.04)

Jak podaje IMGW, w nocy z piątku na sobotę (22.04/23.04) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w centrum i rozpogodzeniami na północnym zachodzie kraju. Na wschodzie i południu okresami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm na południowym wschodzie, w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Na północy lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Noc będzie chłodna.

- Temperatura minimalna od 2°C na północy, około 4°C w centrum do 7°C na południu; w rejonach podgórskich Karpat około 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni - podaje IMGW.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Jasnowidz o tym co czeka Polskę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany