Niż Renata przyniesie deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem!

i

Autor: Annie Spratt / Unsplash / zdjęcie ilustracyjne Niż Renata przyniesie deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem!

Niż Renata przyniesie pogodową masakrę w Polsce. Śnieg i deszcz, a do tego jeszcze to! [Prognoza IMGW 20-22.04.2022]

2022-04-20 12:54

Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy czekają już na wiosnę. Najbliższe dni (20-22 kwietnia 2022) niestety nie będą słoneczne i ciepłe, a raczej pochmurne i deszczowe. To wszystko za sprawą niżu. "Renata" przyniesie wilgotne i chłodne powietrze. Kurtek, ani czapek nie powinniśmy chować jeszcze na dno szafy. Jaką pogodę przyniesie niż Renata? Kiedy pogodowa masakra się skończy? Szczegóły poniżej.

Niż Renata będzie siał spustoszenie w Polsce w najbliższych dniach. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówią o tym, że należy przygotować się na deszcz i chłód.

- We wtorek za sprawą niżu znad Morza Czarnego do Polski zacznie napływać wilgotne i chłodne powietrze. Do końca tygodnia będzie deszczowo i chłodno - zapowiadała w rozmowie z PAP Dorota Pacocha, synoptyk IMGW-PIB.

Zobacz też: Wielkie tsunami uderzyło w polskie wybrzeże. Imponujące odkrycie naukowców

Jak podaje IMGW, w środę (20.04.2022) najwięcej chmur i opady deszczu na północy oraz w centrum, na południu liczne przejaśnienia i bez opadów.

-Temperatura maksymalna wyniesie od 6°C, 7°C na wschodzie oraz w centrum do 11°C, 12°C na północnym zachodzie, zachodzie i południu. Wiatr będzie umiarkowany, z kierunków północnych - czytamy na stronie IMGW.

Polecamy: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

W czwartek (21.04.2022) będą miejsca w Polsce, w których będzie cieplej. Według ustaleń ekspertów z IMGW słonecznie będzie na Pomorzu, tam też najcieplej – na Pojezierzu Pomorskim temperatura maksymalna wzrośnie do 15°C. Chłodniej, ale równie słonecznie, będzie nad morzem, od 8°C do 10°C. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy Polski mogą liczyć na taką pogodę. Prognozy nie są optymistyczne.

- Na pozostałym obszarze kraju przeważać będzie zachmurzenie całkowite lub duże i padać będzie deszcz, a na obszarach podgórskich w Karpatach deszcz ze śniegiem, w górach nie jest wykluczony śnieg. W najcieplejszym momencie dnia w kotlinach karpackich 4°C, na wschodzie i w centrum od 6°C do 8°C, na zachodzie do 13°C. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany, wiał będzie z północnego wschodu - informuje IMGW.

Z kolei w piątek (22.04.2022) jak podają synoptycy trzeba przygotować się na zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami padać może przelotny deszcz.

- Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Słaby i umiarkowany wiatr wiał będzie ze wschodu i północnego wschodu - informują meteorolodzy.

Znów dobra informacja dla mieszkańców Pomorza - tam słoneczny i ciepły dzień, temperatura maksymalna od 13°C do 15°C, tylko nad morzem około 10°C.

Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...