Opole: Prognoza pogody. Jaka pogoda w tym tygodniu 19-24 kwietnia

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Opole: Prognoza pogody. Jaka pogoda w tym tygodniu 19-24 kwietnia

Przed nami wyjątkowo dziwny tydzień! W Opolu spadł ŚNIEG! [prognoza pogody: 19-24 kwietnia]

2022-04-19 10:11

To żadna pomyłka, po świętach wielkanocnych spadł śnieg. Specjaliści z IMGW publikują kolejne ostrzeżenia pogodowe, większość dotyczy południowej Polski - a zatem także województwa opolskiego. Liczyliście na szybką i przyjemną wiosnę? Najnowsze prognoza pogody na bieżący tydzień rozwieje te nadzieje.

Środa (20 kwietnia) powinna już przynieść nieco więcej słońca, ale do wiosennej aury wciąż daleko. Termometry nie wskażą więcej niż 9-10°, czyste niebo będzie przeplatane opadami deszczu, dołączy do niego zachodnio-północny wiatr. 

W czwartek (21 kwietnia), choć wciąż deszczowo i wietrznie, temperatura wzrośnie do 15-16°. Noc pod koniec tygodnia z czwartku na piątek będzie już cieplejsza: ok. 5-6°. I tak wejdziemy w weekend (23-24.04.22), który zapowiada się... wyjątkowo ciepło. Deszcz ustąpi słońcu, temperatura powietrza poszybuje do 17-18°.

Polecamy: Witold Zembaczyński pomógł wywieźć z Ukrainy już setki osób! Opowiedział nam o piekle [WIDEO]

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?

Śnieg po świętach wielkanocnych? "Nie ma się co oszukiwać, Polska jest pochmurnym krajem" - piszą pogodowi fani z portalu TwojaPogoda.pl. Temperatury w Polsce nie rozpieszczają miłośników słońca. W tym tygodniu nie będzie go niemal wcale. W Opolu we wtorek (19.04.22) spadł śnieg... a to nie koniec zaskoczeń. Sprawdź najnowsza prognozę pogody na bieżący tydzień 19.04.-24.04.22.

Zobacz też: Pogoda na majówkę 2022. Czym nas zaskoczy początek miesiąca?

Opole: prognoza pogody. IMGW ostrzega mieszkańców południa. Jaka pogoda w tym tygodniu 19-24.04.22? [prognoza]

W ciągu dnia we wtorek (19.04.22) opolski krajobraz się zabielił. Po mroźnej nocy temperatura nie przekroczy 8-9°, a kiedy śnieg już ustąpi, może zamienić się w deszcz. I tak do końca dnia. Na słońce nie ma co liczyć. Co więcej, specjaliści IMGW ostrzegają wszystkie powiaty województwa opolskiego: w nocy z wtorku na środę czekają nas kolejne przymrozki!

Śledź pogodę online! [MAPA]