Pogodowy przełom w Polsce. Wiemy, kiedy zrobi się ciepło! IMGW podaje daty

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowy przełom w Polsce. Wiemy, kiedy zrobi się ciepło! IMGW podaje daty

Pogodowy przełom w Polsce. Wiemy, kiedy zrobi się ciepło! IMGW podaje daty

2022-04-19 9:54

Pogodowy przełom w Polsce nastąpi jeszcze w tym tygodniu? Nasi czytelnicy, którzy chcieliby konkretnego ocieplenia będą zadowoleni, gdy przenalizują najnowszą prognozę pogody IMGW. Synoptycy Instytutu wskazują, że w ciągu kilkudziesięciu godzin nastąpią pożądane zmiany. Słońce przejmie inicjatywę i co za tym idzie - temperatury pójdą w górę. Sprawdźcie aktualną prognozę pogody dla Polski.

Prognoza pogody IMGW to najbardziej rzetelne źródło, z którego warto korzystać przy planowaniu długich spacerów i wyjazdów na urlop. Po Świętach Wielkanocnych wielu zastanawia się, czy jest szansa na konkretne ocieplenie. Jeszcze w środę (20.04.2022) szału pod tym względem nie będzie. - Temperatura maksymalna od 8°C do 13°C, tylko na krańcach północno-wschodnich od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków północnych i zachodnich - podaje IMGW prognozie synoptycznej. Na szczęście już dzień później pogoda będzie miała dla nas pozytywne niespodzianki. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod naszym autorskim quizie o pogodzie. Zachęcamy do rozwiązania!

Czytaj też: Pogoda na majówkę 2022. Czym nas zaskoczy początek miesiąca?

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Pogoda w Polsce. Wiemy, kiedy zrobi się ciepło. IMGW podaje daty

Analizując 5-dniową prognozę IMGW da się zauważyć, że już w czwartek i w piątek (21-22.04.2022) temperatura maksymalna wyniesie od 12°C do 18°C, tylko nad morzem i miejscami na wschodzie od 10°C do 11°C. To pozytywny sygnał, który na szczęście jest zapowiedzią tego, co czeka nas w najbliższy weekend. Jeszcze lepiej będzie pod jego koniec. Spokojnie możemy odstawić cieplejsze płaszcze i zimowe kurtki.

- Zachmurzenie będzie małe, na wschodzie miejscami także zachmurzenie umiarkowane i tam możliwy deszcz. Temperatura minimalna od 4°C do 8°C, w rejonach podgórskich Karpat od 1°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 14°C do 20°C, tylko nad morzem około 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, północno-wschodni i wschodni - czytamy w prognozie IMGW na 23/24 - 24.04.

Na początku przyszłego tygodnia odnotujemy delikatne ochłodzenie w stosunku do weekendu, ale nadal wygląda to dość optymistycznie. Zdaniem ekspertów IMGW, w poniedziałek termometry pokażą do 17 stopni Celsjusza. Wszystko wskazuje na to, że zima już nie powróci, przynajmniej nie w pierwszej połowie 2022 roku. O szczegółach będziemy was regularnie informować na portalu pogoda.se.pl.

Sonda
Jesteś już gotowy/a na wiosnę?
Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów