Czarne, burzowe chmury nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Krupa śnieżna, burze i jeszcze to! Szykuje się paskudny wtorek [Prognoza pogody IMGW 19.04.2022]

Krupa śnieżna, burze i jeszcze to! Parszywe warunki [Prognoza pogody IMGW 19.04.2022]

2022-04-19 7:06

Prognoza pogody na wtorek (19 kwietnia) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wygląda bardzo źle. Po wielkanocnym szaleństwie nie będzie wytchnienia, przynajmniej pod względem pogodowym. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej, śniegu, a nawet burze - to wszystko może się pojawić 19.04.2022. Sprawdźcie, gdzie będzie najgorzej na se.pl. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Prognoza pogody na wtorek (19.04.2022) jest negatywną odpowiedzią na pytanie, czy po świętach odnotujemy pogodową poprawę w Polsce. Tradycyjnie już sprawdzamy prognozę synoptyczną Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na nadchodzące godziny. Eksperci nie mają wątpliwości - najbliższe godziny będą bardzo trudne. Wychodząc do pracy, należy zabrać ze sobą parasol. Gdzie będzie najgorzej? - W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i w górach śniegu. Lokalnie na południu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm miejscami na południu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm w górach - podaje IMGW. W takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w czasie jazdy samochodem! Apelujemy o rozwagę i regularne śledzenie komunikatów meteo oraz doniesień o utrudnieniach. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizie o pogodzie.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Prognoza pogody 19.04.2022. Temperatura i wichury

Czy wiosna z prawdziwego zdarzenia wreszcie przejmie inicjatywę w naszym kraju? Prognoza pogody na wtorek (19 kwietnia) dla Polski nie udziela jednoznacznej odpowiedzi. W niektórych rejonach będzie dość chłodno, a wartości z początku kwietnia próżno szukać.

- Temperatura maksymalna od 5°C w rejonach podgórskich Karpat i na Podlasiu, około 9°C na przeważającym obszarze kraju, do 12°C miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na północy, południowym zachodzie i w czasie burz porywisty, na ogół z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h - podaje IMGW w prognozie synoptycznej na 19.04.2022.

Pogoda na dziś 19.04.2022. Noc z wtorku na środę

IMGW podaje w swojej prognozie synoptycznej, że w nocy z wtorku na środę (19/20.04.2022) na północy i w centrum zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, gdzieniegdzie w strefie nadmorskiej mżawki. Na południu zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo możliwe opady deszczu, a w Karpatach śniegu. Miejscami mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. - Temperatura minimalna na północy od 1°C do 6°C; na pozostałym obszarze od -3°C do 1°C, tylko w rejonach podgórskich Karpat od -7°C do -4°C. Wiatr w północnej połowie kraju słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, w południowej słaby, zmienny - podsumowują eksperci Instytutu.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany