Gwałtowny zwrot w pogodzie. Mróz, deszcz i śnieg! Noc zmieni wszystko [Prognoza IMGW na 18.04.2022]

i

Autor: Pixabay Gwałtowny zwrot w pogodzie. Mróz, deszcz i śnieg! Noc zmieni wszystko [Prognoza IMGW na 18.04.2022]

Gwałtowny zwrot w pogodzie. Mróz, deszcz i śnieg! Noc zmieni wszystko [Prognoza IMGW na 18.04.2022]

2022-04-18 7:50

Pogoda na poniedziałek (18 kwietnia) autorstwa Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego na najbliższe godziny powinna wywołać uśmiech na ustach mieszkańcom północnej i zachodniej części kraju. Tam w lany poniedziałek cały czas będzie pogodnie i bez opadów. Kompletnie inaczej wyglądają prognozy dla południowo-wschodniej części kraju. Tam pogoda da się we znaki. W nocy z poniedziałku na wtorek (18 na 19 kwietnia ) nastąpi gwałtowna zmiana, która będzie widoczna w niemal całej Polsce.

Pogoda na poniedziałek 18.04.2022

Południowo-wschodnia Polska to obszar, na którym pogoda przypomni, że mamy dziś (18 kwietnia) lany poniedziałek. W tej części kraju praktycznie przez cały dzień będzie pochmurnie, deszczowo, a w wyżej położonych obszarach możliwe będą spady śniegu! - W poniedziałek na południu i wschodzie kraju nadal należy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów deszczu, a w rejonach podgórskich i górach deszczu ze śniegiem i śniegu - czytamy w prognozie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.

Zobacz także: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Kompletnie inaczej sytuacja będzie wyglądać w północno-zachodniej części Polski, gdzie będzie pogodnie i bez opadów praktycznie do końca dnia. - W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 5-6 stopni Celsjusza na południowym wschodzie do 14 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, z północnego wschodu - mówi Michał Folwarski z IMGW.

Dalsza część artykułu pod wideo

Szczecińskie "Moto Zające i Kurczaki" niosą wielkanocną pomoc

Pogoda na poniedziałek 18.04.2022. Gwałtowna zmiana w nocy

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 kwietnia) nastąpi zmiana w pogodzie. Jak podaje IMGW, na terenie Polski zacznie rozbudowywać się niż znad Morza Czarnego z masami wilgotnego powietrza. Opady nie wystąpią tylko na północnym zachodzie i zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze prognozowane są opady mieszane deszczu i deszczu ze śniegiem, a w obszarach górskich także śniegu.

Zobacz również: Pogoda na majówkę 2022. Czym nas zaskoczy początek miesiąca?

Na przeważającym obszarze kraju temperatura minimalna wyniesie powyżej zera i będzie oscylować w okolicach 2-3, a w rejonie Wybrzeża około 4 stopni Celsjusza. Lekki przymrozek możliwy jest na południu kraju, zwłaszcza w rejonach podgórskich, gdzie lokalnie możliwe są temperatury od -3 do -4 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, zmienny.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Święconka w siodle. Wielka Sobota w Szczecinie