Zima zaatakuje w Niedzielę Wielkanocną. Śnieg z deszczem i jeszcze to! Bezlitosna prognoza pogody IMGW [17.04.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Zima zaatakuje w Niedzielę Wielkanocną. Śnieg z deszczem i jeszcze to! Bezlitosna prognoza pogody IMGW [17.04.2022]

Zima zaatakuje w Niedzielę Wielkanocną. Śnieg z deszczem i jeszcze to! Bezlitosna prognoza pogody IMGW [17.04.2022]

2022-04-16 5:00

Prognoza pogody na Wielkanoc (17 kwietnia) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zostawia złudzeń. W Niedzielę Wielkanocną spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem, a to bynajmniej nie wszystko. Sprawdźcie, gdzie 17.04.2022 będzie najgorzej.

Prognoza pogody na Wielkanoc nie dostarczała dobrych wieści już od kilku dni. Niestety ten nieprzyjemny scenariusz zdaje się potwierdzać. Tradycyjnie sprawdzamy najnowsze doniesienia meteorologów IMGW, którzy regularnie odświeżają prognozę synoptyczną. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w południowo-wschodniej części kraju duże ze słabymi przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, a w rejonach podgórskich i w górach także śniegu - podaje IMGW w prognozie na 17 kwietnia. Jeżeli wybieracie się na wielkanocny spacer - to na Śląsku i w okolicach powinniście mieć ze sobą parasol.

Czytaj też: Pełnia Różowego Księżyca. Kiedy wypada w kwietniu i jak oglądać?

Prognoza pogody na Niedzielę Wielkanocną 17 kwietnia. Temperatura i wichury 17.04.2022

W środę i w Wielki Czwartek temperatury były bardzo przyjemne. Mieliśmy nadzieję, że podobny stan rzeczy utrzyma się również w Święta Wielkanocne. Niestety o 20 stopniowych warunkach możemy jedynie pomarzyć. Co pokażą termometry i gdzie będzie najgorzej?

- Temperatura maksymalna od 7°C na wschodzie i nad morzem, około 10°C w centrum, do 13°C na zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od 2°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków północnych - podaje IMGW.

W Poniedziałek Wielkanocny pogoda również da nam w kość. Deszcz, deszcz ze śniegiem, a miejscami nawet śnieg - z takimi warunkami trzeba się będzie oswoić. Warto na bieżąco śledzić komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Do kierowców apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. Przy marznącej momentami nawierzchni nietrudno o błąd za kierownicą. Prognozy będziemy na bieżąco aktualizować na portalu pogoda.se.pl.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle zasypane śniegiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany