Pogoda

i

Autor: Binyamin Mellish / Pexels Jaką pogodę zwiastuje tęcza o poranku na zachodzie, a jaką na wschodzie? Sprawdź, czy znasz domowe metody przepowiadania pogody

QUIZ. Zgadniesz, jaka będzie pogoda? Te sposoby przewidywania pogody to wiedza z podstawówki. Wstyd ich nie znać!

2022-03-18 17:20

Przewidywanie pogody to trudna sztuka, którą synoptycy opanowali do perfekcji. Nie trzeba jednak być wykształconym meteorologiem, by ocenić, jaka może czekać nas pogoda. Wystarczy znać proste sposoby domowe sposoby na przewidywanie pogody, których dzieci uczą się już w podstawówce! Sprawdź, czy pamiętasz je wszystkie. Niektóre z nich to prawdziwa łatwizna. Jeśli nie znasz chociaż połowy, masz powód do wstydu.

Sposoby przewidywania pogody

Umiejętność przewidywania pogody jest bardzo cenna. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pogoda nie popsuje naszych planów i że zawsze będziemy odpowiednio ubrani. Oprócz sprawdzania prognozy pogody przygotowanej przez specjalistów - synoptyków i meteorologów, warto także znać inne metody. Zebraliśmy je w naszym quizie. Te proste sposoby na przewidywanie pogody dzieci poznają już w podstawówce. Uczą się, dlaczego warto obserwować jaskółki, by wiedzieć, czy dzień będzie słoneczny, czy deszczowy. Nawet mali uczniowie wiedzą, jaki wpływa na pogodę ma fakt, czy dym z ogniska opada na ziemię, czy unosi się do góry w powietrze. A ty wiesz, jaką pogodę zwiastuje tęcza o poranku na zachodzie, a jaką na wschodzie? Sprawdź w naszym quizie poniżej, czy znasz domowe metody przewidywania pogody!

Przeczytaj także: Pierwszy dzień wiosny 2022? Kiedy wiosna astronomiczna, a kiedy kalendarzowa? To wiedza z podstawówki, dzieci znają różnicę!

ABY PRZEJŚC DO QUIZU, ODPOWIEDZ NA PYTANIE PONIŻEJ

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Quiz z wiedzy o pogodzie

Quizy to nasza codzienna zabawa, w której czytelnicy se.pl mogą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu różnych dziedzin. Tym razem przygotowaliśmy dla was quiz z wiedzy o domowych sposobach przewidywania pogody. Niektóre pytania, choć wydają się proste, potrafią sprawić nie lada problem. Ale na tym właśnie polega zabawa w rozwiązywanie quizów! Ta forma rozrywki intelektualnej polega na wyborze poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie z kilku wariantów odpowiedzi. Trzeba wysilić szare komórki i nie dać się nabrać na podchwytliwe pytania! Wynik uzyskany w quizie może być powodem do dumy, albo może motywować do poszerzania swojej wiedzy w danym temacie i dalszej nauki.

Przeczytaj koniecznie: Jasnowidz Jackowski miał wielką wizję! Chodzi o wiosnę 2022 i kwiecień. Zdradził, jaka będzie pogoda

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany