Tropikalny upał. Termometry wskażą nawet 36°C! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 4.08.2022]

i

Autor: geralt /Pixabay.com Tropikalny upał. Termometry wskażą nawet 36°C! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 4.08.2022]

Upał

Tropikalny upał. Termometry wskażą nawet 36°C! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 4.08.2022]

2022-08-04 7:21

Pogoda na czwartek (4 sierpnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się gorąco. Termometry wskażą nawet 36 °C. Synoptycy wydali ostrzeżenia przed upałami. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 4 sierpnia 2022.

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz południowo-wschodnia są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Barentsa wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu obejmują wyże. Polska jest w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Wschodnia i centralna część kraju pozostaje w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego, nad część zachodnią zaczyna napływać masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Zobacz również: Historyczna anomalia. Naukowcy w szoku! Ziemia obraca się coraz szybciej

Jaka będzie pogoda w czwartek, 4 sierpnia 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (4.08.2022) zachmurzenie będzie małe, na północy także umiarkowane. Będzie upalnie!

- Temperatura maksymalna od 27 st. C, 29 st. C na krańcach wschodnich kraju oraz nad morzem, około 31 st. C w centrum do 32 st. C, 36 st. C na zachodzie; chłodniej na Podhalu, około 24 st. C – informują synoptycy IMGW.

W zachodniej części Polski obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia w trzystopniowej skali przed upałami. Alerty obowiązują do piątku.

- Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, jedynie na południowym wschodzie kraju wschodni – podają eksperci.

Zobacz też: Długoterminowa prognoza dla Polski. Nawet 37 stopni! Kiedy wrócą upały?

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (4.08.2022/5.08.2022)

 Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek (4.08.2022/5.08.2022)   zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. W drugiej połowie nocy na północnym zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego, miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 17°C na wschodzie i w rejonach podgórskich, od 18°C do 21°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, na Pomorzu Zachodnim rano skręcający na północno-zachodni.

Struś Tadzio na rehabilitacji
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE