Śnieg i mróz, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 19.11.2022]

i

Autor: Pexels / Pixabay.com Śnieg i mróz, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 19.11.2022]

Prognoza IMGW

Śnieg i mróz, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 19.11.2022]

2022-11-19 7:06

Pogoda na sobotę (19 listopada 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o kolejnym zimowym dniu. Czekają nas opady śniegu, mróz, a miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 19 listopada 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje IMGW Europa zachodnia, południowa i południowo-wschodnia są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Skandynawia i kraje nadbałtyckie są w zasięgu wyżu. Polska znajduje się pomiędzy wyżem znad Skandynawii a niżem z ośrodkiem nad Chorwacją. Z północy napływa arktyczna masa powietrza.

Jaka będzie pogoda w sobotę 19 listopada 2022?

Z informacji przekazanych przez synoptyków  IMGW wynika, że w sobotę 19 listopada zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Czekają nas też opady śniegu.

- Na południowym wschodzie i wschodzie okresami słabe opady śniegu. Na północnym zachodzie przelotne opady śniegu, miejscami powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm - czytamy na stronie IMGW.

Temperatura 19.11.2022

Sobota zdaniem meteorologów będzie chłodnym dniem. Termometry wskażą minusowe temperatury.

- Temperatura maksymalna około -4°C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około -2°C w centrum i około 1°C na krańcach zachodnich oraz nad morzem - przekazuje IMGW.

W górach będzie mocno wiało!

- Wiatr słaby, zmienny, na Pomorzu okresami umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne - podają synoptycy IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (19.11.2022/20.11.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na północy oraz na krańcach południowo wschodnich zachmurzenie duże z opadami śniegu. Na Pomorzu miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Noc będzie mroźna.

- Temperatura minimalna od -10°C na północnym wschodzie, około -7°C w centrum i na południu do około -2°C na północnym zachodzie. W kotlinach górskich mróz do -12°C - przekazuje IMGW.

Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków południowych. Wysoko w Tatrach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pożar mieszkania w Stalowej Woli
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany