Śnieżyce i nawet -9 stopni w ciągu dnia! Złowieszcza prognoza pogody na weekend

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Śnieżyce i nawet -9 stopni w ciągu dnia! Złowieszcza prognoza pogody na weekend

Brr!

Śnieżyce i nawet -9 stopni w ciągu dnia! Złowieszcza prognoza pogody na weekend. Tu będzie najgorzej

2022-11-18 11:37

Prognoza pogody na weekend (18-20 listopada) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW potwierdza wcześniejsze, nieprzyjemne doniesienia meteorologów. Przeżyjemy konkretny atak zimy. Na drogach zrobi się szklanka, a padający śnieg może przynieść utrudnienia komunikacyjne. Na termometrach nawet -9 stopni Celsjusza! Gdzie będzie najgorzej? Oto najnowsza prognoza na najbliższy weekend.

Pogoda na weekend 18-20 listopada. Śnieżyce i mróz atakują

Już prognoza pogody na piątek (18 listopada 2022 r.) zwiastowała konkretną aktywność śniegu i deszczu ze śniegiem. Choć do rozpoczęcia kalendarzowej zimy jeszcze nieco ponad miesiąc, to klimat typowy dla tej pory roku odczujemy w najbliższy weekend. W piątek na Suwalszczyźnie temperatura maksymalna była na minusie, a to dopiero zwiastun tego, co czeka nas w kolejnych dniach. Eksperci IMGW alarmują - drogi i chodniki będą śliskie, więc trzeba zachować szczególną ostrożność. O poranku czeka nas skrobanie szyb samochodów. Gdzie będzie najgorzej?

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę 19-20 listopada. Nawet -9 stopni!

W czwartek (17 listopada 2022 r.) synoptycy IMGW przekazali szczegółową prognozę na nadchodzący weekend i początek przyszłego tygodnia. Nie mamy zbyt wielu dobrych wieści. Ciepłe płaszcze, czapki, rękawiczki i szaliki - to wszystko z pewnością przyda się w najbliższych godzinach.

- W sobotę i niedzielę na północy i południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze umiarkowane, lokalnie małe. Na północy i wschodzie słabe opady śniegu. Drogi i chodniki śliskie. Temperatura minimalna od -9°C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich, około -5°C na przeważającym obszarze kraju, do -1°C nad morzem - przekazują synoptycy Instytutu.

Eksperci dodają, że w najcieplejszych momentach termometry pokażą 3 stopnie na plusie. W niedzielę (20 listopada) na Wybrzeżu pojawi się porywisty wiatr, który dodatkowo obniży temperaturę odczuwalną. Na początku przyszłego tygodnia delikatne, ale jednak ocieplenie. Z kolei w czwartek (24 listopada) termometry mogą wskazać 7 stopni na plusie, co będzie przyjemną odmianą względem weekendu.

W najbliższych godzinach warto śledzić ostrzeżenia IMGW. Synoptycy będą przestrzegać przed oblodzeniem, a być może także przed opadami śniegu. O szczegółach będziemy regularnie informować w naszym pogodowym serwisie.

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
None
Nasi Partnerzy polecają