śnieżyca, zima

i

Autor: pixabay.com

Sprawdź, gdzie będzie najzimniej

Uderzenie śniegu sparaliżuje miasta?! Synoptycy ostrzegają, idzie "silne obciążenie organizmów"

2022-11-16 5:00

Idzie uderzenie zimna! Synoptycy IMGW ostrzegają mieszkańców Polski przed wyraźnym ochłodzeniem. Nad Polską pojawi się wyż z centrum nad Szwecją, a z północnego wschodu zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego. W kilku regionach mieszkańców może zaskoczyć... pierwszy śnieg! Sprawdź, gdzie będzie najzimniej.

Po ostrzeżeniach IMGW o gęstej mgle, synoptycy przestrzegają przed pierwszym w tym roku, wyraźnym ochłodzeniem. Już od środy (16.11.22) temperatura w Polsce wyraźnie spadnie, prognozowane są co najmniej przymrozki. Najpierw zmarznąć mają mieszkańcy północnych regionów, w kolejnych dniach silne obciążenie zimnem występować będzie głównie rano i wieczorem, ale już na przeważającym obszarze kraju. Do wszystkiego dołączy porywisty wiatr.

Pierwszy śnieg w tym roku! Gdzie i kiedy spadnie śnieg?

Wraz z ochłodzeniem w Polsce pojawią się pierwsze opady deszczu ze śniegiem, najpierw, już w środę (16.11.22), na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyźnie, następnie - co przewiduje portal TwojaPogoda.pl - na Śląsku i w Małopolsce. W nocy ze środy na czwartek (16/17.11) opady śniegu utrzymają się w woj. śląskim i małopolskim - przynajmniej w pierwszej połowie dnia. Koniec tygodnia - czwartek i piątek (17/18.11.22) to śnieg - po raz kolejny - na Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Na razie wiele wskazuje na to, że zima w Polsce szybko się rozkręca - w przyszłym tygodniu ma być tylko zimniej. Synoptycy IMGW apelują o zachowanie ostrożności.

Z uwagi na zbliżające się ochłodzenie warto z wyprzedzeniem przygotować odpowiednią odzież o większej termoizolacyjności. Rano i wieczorem rekomenduje się stosowanie czapki i rękawiczek. Należy rozważyć zmianę obuwia (grubsza podeszwa). Warto zaopatrzyć się w kosmetyki ochronne do skóry. Należy również liczyć się z pogorszeniem się stanu aerosanitarnego, w tym zwiększenia się stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu pochodzenia grzewczego - czytamy.

Sonda
Czy lubisz mroźną zimę?