Mróz panował przez całą dobę! Takiej sytuacji nie było od 6 lat

i

Autor: martinagreen/cc0/Pixabay.com Pierwszy tej jesieni większy mróz w Polsce okazał się wyjątkowym w skali ostatnich lat

Prognoza pogody

Mróz panował przez całą dobę! Takiej sytuacji nie było od 6 lat

2022-11-18 12:04

Pierwszy tej jesieni większy mróz w Polsce okazał się wyjątkowym w skali ostatnich lat. Nawet w Suwałkach nie notowano tak niskiej całodobowej temperatury o tak wczesnej porze, tj. już 17 listopada. Co ciekawe, w najbliższy weekend, 19-20 listopada, będzie jeszcze gorzej, a duży mróz zawita również do innych regionów Polski. Gdzie będzie najgorzej?

Pierwsze duże mrozy w Polsce. Gdzie będzie najgorzej?

Mrozy, jakie odnotowano w Polsce minionej doby, były największymi od 6 lat, ale biorąc pod uwagę porę, w jakiej się pojawiły - informuje TwojaPogoda.pl. Ostatni raz tak niskie temperatury, i to utrzymujące się przez 24 godziny, nawiedziły kilka lat temu Suwałki, gdy ujawniono je już 10 listopada. O ile pierwsza połowa miesiąca upłynęła pod hasłem względnego ciepła, to zapowiada się, że w jego drugiej połowie będzie dokładnie odwrotnie. Mrozy pozostaną w Polsce przez kolejne dni, wliczając weekend, 19-20 listopada. Jeszcze w piątek niskie temperatury dotrą do centrum i na północ, natomiast najzimniejsza będzie sobota, 19 listopada, kiedy mróz pojawi się całodobowo w całym kraju, wyłączając zachodnie województwa. Nocą może być nawet minus 10 stopni, a jeszcze chłodniej będzie na wschodzie Polski i terenach górzystych.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy lubisz mroźną zimę?
Pierwsza choinka w Warszawie już stoi