Śnieg i deszcz, a do tego jeszcze stanie się to! Spadnie nawet 8 cm śniegu. Pogodowa masakra w Polsce [Prognoza pogody IMGW na 31.03.2022]

i

Autor: galatianpark/Pixabay.com Śnieg i deszcz, a do tego jeszcze stanie się to! Spadnie nawet 8 cm śniegu. Pogodowa masakra w Polsce [Prognoza pogody IMGW na 31.03.2022]

Śnieg i deszcz, a do tego jeszcze stanie się to! Spadnie nawet 8 cm śniegu. Pogodowa masakra w Polsce [Prognoza pogody IMGW na 31.03.2022]

2022-03-30 11:01

Pogoda na czwartek (31 marca 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o powrocie zimy! Będzie padał śnieg i deszcz ze śniegiem. Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 31 marca 2022 poniżej.

Śnieg i deszcz, a do tego jeszcze stanie się to! Pogodowa masakra w Polsce [Prognoza pogody IMGW na 31.03.2022]

Jak informuje IMGW nad Europą dominują rozległe niże z ośrodkami w rejonie Europy Centralnej, Morza Białego i Morza Śródziemnego. Związane z nimi są układy pofalowanych frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia z głównym ośrodkiem niżowym nad Morzem Śródziemnym. Nad naszym krajem przebiegają dwa pofalowane i prawie stacjonarne fronty atmosferyczne. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie, cieplejsze na południu kraju i chłodniejsze na północy.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 31 marca?

Według informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (31.03.2022) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy i zachodzie kraju. Nie mamy dobrych wieści - zimowa aura wraca!

- Na północy i zachodzie słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w centrum deszczu i deszczu ze śniegiem, w pozostałej części kraju opady deszczu, na południowym wschodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym. W górach opady śniegu - czytamy na stronie IMGW.

Opady będą obfite, nawet do 20 mm. Gdzie będzie najgorzej?

- W woj. śląskim i małopolskim suma opadów deszczu około 12 mm, w woj. podkarpackim od 14 mm na północy do 20 mm na południu regionu. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm - informuje IMGW.

Jaka będzie temperatura 31.03.2022?

W czwartek będzie chłodno. Warto wyciągnąć za szafy ciepłe kurtki i płaszcze, a nawet czapki.

- Temperatura maksymalna od 1°C, 2°C miejscami na Pomorzu do około 7°C w centrum kraju i 11°C na południowym wschodzie - podają synoptycy IMGW.

Miejscami będzie mocno wiało.

- Wiatr na krańcach południowych słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, nad morzem i w Sudetach w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (31.03/1.04)

Z informacji przekazanych przez synoptyków IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (31.03/1.04) zachmurzenie będzie duże, na północy kraju okresami umiarkowane. Na północy i północnym zachodzie bez opadów. Poza tym opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na południu i południowym wschodzie opady deszczu. W górach opady śniegu. Na południu Mazowsza i Lubelszczyzny oraz w woj. świętokrzyskim i na Górnym Śląsku suma opadów deszczu od 12 mm do 15 mm, w woj. małopolskim i podkarpackim od 16 mm do 25 mm. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm, wysoko w Tatrach o 20 cm. Temperatura minimalna od -3°C na północnym wschodzie do 4°C na południu i 6°C lokalnie na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. W górach porywy do 65 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

Nielegalne wypalanie traw. Pożar nieużytków w Sulechowie gmina Kocmyrzów Luborzyca pod Krakowem

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają