Śnieg i chłód. Zima wcale nie odpusciła! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza pogody IMGW na 4.03.2022]

i

Autor: Hans/Pixabay.com Śnieg i chłód. Zima wcale nie odpusciła! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza pogody IMGW na 4.03.2022]

Śnieg i chłód. Zima wcale nie odpuściła! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza pogody IMGW na 4.03.2022]

2022-03-03 14:25

Pogoda na piątek, 4 marca 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach śniegu oraz śniegu z deszczem. Czeka nas chłód, w nocy mróz! Szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 4 marca 2022 poniżej.

Śnieg i chłód w piątek. Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza pogody IMGW na 4.03.2022]

Jak informuje IMGW, na zachodzie oraz na wschodzie kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem Europy dominować będą wyże. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Skandynawią.

Zobacz też: Jaka będzie wiosna w Polsce? Ta prognoza pogody na wiosnę 2022 ucieszy wielu! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Jaka będzie pogoda w piątek, 4 marca?

Pogoda na piątek w Polsce. Co mówią prognozy? Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (4.03.2022) zachmurzenie umiarkowane i duże. Okazuje się, że zima wcale jeszcze nie dała za wygraną. Miejscami będzie padał śnieg.

- Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 4 cm w Karpatach - podają synoptycy IMGW.

Jaka będzie temperatura w piątek, 4 marca?

Według informacji synoptyków IMGW, temperatura maksymalna w piątek (4.03.2022) od 0 st. C na wschodzie do 5 st. C, lokalnie 6 st. C, na zachodzie kraju; w rejonach podgórskich od -2 st. C do -1 st. C.

- Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni - czytamy na stronie IMGW.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Zobacz również: Będzie totalny ARMAGEDON?! Jasnowidz Jackowski miał wizję o wiośnie 2022! Zdradza, jaka pogoda będzie w marcu

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (4.03/5.03.)

Jak podaje IMGW, w nocy z piątku na sobotę (4.03/5.03.) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie przelotne opady śniegu. W Sudetach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od -6°C do -2°C, cieplej nad morzem -1°C, 0°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny.

Rzeszów. W samo południe rozbrzmiał hymn Ukrainy
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany