Pogoda

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Śnieżyce i paskudny kontratak zimy w Polsce. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń

Śnieżyce i paskudny kontratak zimy w Polsce. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń

2022-03-03 9:17

Prognoza pogody dla Polski nie spodoba się wszystkim tym, którzy wypatrują wiosny. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że w najbliższych dniach czeka nas kontratak zimy i idące za nim załamanie pogody. Które regiony są najbardziej narażone na śnieżyce i biały klimat? Poniżej sprawdzamy, gdzie będzie najgorzej.

Prognoza pogody dla Polski ostatnimi czasy była zazwyczaj pozytywna. Meteorolodzy studzą jednak zapały wszystkich tych, którzy już ogłosili koniec i zimy oraz rychłe nadejście wiosny. Już w nocy z czwartku na piątek (3/4.03.2022) pojawi się sporo śniegu. - Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 4 cm w Karpatach - podaje IMGW. Meteorolodzy spodziewają się, że na wschodzie, południu i w centrum naszego kraju o poranku możemy zaobserwować biały klimat. W ciągu dnia również odnotujemy przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Dodatnie temperatury zamienią śnieg w nieprzyjemną chlapę. Na drogach trzeba będzie zachować szczególną ostrożność. Co przyniesie weeekend? 

Czytaj też: Złowieszcza prognoza pogody dla Polski. Parszywe mrozy zostaną z nami na dłużej?!

Prognoza pogody dla Polski. Śnieżyce i mróz

Eksperci z serwisu twojapogoda.pl przewidują, że w piątek (4.03.2022) najgorzej pod względem akcentów zimowych będzie na południu, wschodzie i w centrum. Z kolei w nocy z piątku na sobotę i w sobotę śniegu i krupy śnieżnej mogą się spodziewać przede wszystkim mieszkańcy południowych rejonów Polski. Podobny klimat zostanie z nami również na początku przyszłego tygodnia. Spodziewamy się, że w godzinach porannych trzeba będzie skrobać szyby samochodów. Przydadzą się również ciepłe kurtki.

- We wschodnich regionach wróci dawno nie widziany całodobowy mróz. Choć nie będzie on wielki, to jednak trzeba się liczyć z tym, że w najcieplejszym momencie dnia miejscami będzie nie więcej niż minus 2 stopnie - wyjaśniają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

  • Prognoza pogody dla Polski. Kiedy ocieplenie?

Na konkretne ocieplenie prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać do drugiej dekady marca. Bliżej połowy trzeciego miesiąca w roku termometry powinny zacząć pokazywać przyjemniejsze wartości. Istnieje realna szansa na wiosnę z prawdziwego zdarzenia. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco w naszym pogodowym serwisie. 

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają