W czwartek czeka nas śnieg! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody IMGW na 3.03.2022]

i

Autor: Mylene2401/pixabay.com W czwartek czeka nas śnieg! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody IMGW na 3.03.2022]

W czwartek czeka nas śnieg! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody IMGW na 3.03.2022]

2022-03-02 14:18

Pogoda na czwartek, 3 marca 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o śniegu i chłodzie. Wiatr będzie słaby. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 3 marca 2022 poniżej.

W czwartek czeka nas śnieg! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody IMGW na 3.03.2022]

Jak podaje IMGW, Europa Północna, Wyspy Brytyjskie oraz południowo-wschodnie obszary kontynentu są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary Europy są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska pozostaje pod wpływem wyżu z centrami nad Polską i Morzem Północnym. Na krańcach południowo-wschodnich zaznacza się płytka zatoka niżu z rejonu Morza Czarnego, a na północy kraju front okluzji związany z niżem znad Morza Białego. Pozostajemy w chłodnej masie powietrza polarnego kontynentalnego.

Zobacz też: Wiosna meteorologiczna już w Polsce! Eksperci tłumaczą, na czym polega

Jaka będzie pogoda w czwartek, 3 marca?

Pogoda w czwartek. Co mówią prognozy? Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (3.03.2022) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże.

- We wschodniej i północnej połowie kraju miejscami opady śniegu, na Kaszubach też deszczu ze śniegiem - informują synoptycy IMGW.

Jaka będzie temperatura 3.03.2022?

Według informacji synoptyków IMGW, temperatura maksymalna w czwartek od 1 st. C na południowym wschodzie i wschodzie, około 3 st. C w centrum do 6 st. C, 7 st. C na zachodzie.

- Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany, północny i północno-zachodni - czytamy na stronie IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (3.03/4.03.)

Jak podaje IMGW, w nocy z czwartku na piątek (3.03/4.03.) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 4 cm w Karpatach. Temperatura minimalna od -3°C do 2°C, chłodniej w rejonach podgórskich od -6°C do -4°C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, północny i północno-zachodni.

Rzeszów. W samo południe rozbrzmiał hymn Ukrainy
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają