Grad

i

Autor: Pixabay / andrei32 Intensywne opady gradu w Argentynie. Zdj. ilustracyjne.

Koszmarny pogodowy atak w Argentynie. Grad-gigant przeraził mieszkańców

2022-03-02 12:00

Polacy od dobrych kilku dni nie mogą narzekać na pogodę. Niszczycielskie wichury ustąpiły, nie ma też śnieżyc i siarczystego mrozu. Tymczasem w Argentynie kończy się lato. Argentyńczykom dokuczyła potężna burza oraz towarzyszący jej gigantyczny grad. Żywioł wybijał szyby, dziurawił dachy i niszczył samochody. Mieszkańcy krajobraz po gradobiciu porównują do bombardowania.

W Polsce końca dobiega kalendarzowa zima, natomiast Argentyńczycy szykują się na koniec lata. Lata, które w Argentynie obfitowało w ekstremalne upały i potężne burze. Nad miastem Rosario kilka dni temu przetoczyła się niszczycielska burza. Towarzyszyły jej opady deszczu, który zalał ulice i zamienił je w bajora. Padał też grad, którego bryły spadały z chmur i miały wielkość pomarańczy. Niszczycielski żywioł wybijał szyby w oknach, dziurawił dachy i uszkodził samochody.

Burza i grad wyrządziły ogromne szkody zarówno w budownictwie, jak i rolnictwie oraz ogrodnictwie. Zniszczone zostało wiele upraw. Mieszkańcy Rosario twierdzą, że krajobrazy po gradobiciu przypominały bombardowanie. Dźwięk tłuczonego szkła przerażał mieszkańców.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jaka będzie wiosna w Polsce? Ta prognoza pogody na wiosnę 2022 ucieszy wielu! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem
Nasi Partnerzy polecają