Ogromny ANTYCYKLON uderzy w Polskę. Przyniesie bardzo duże zmiany w pogodzie! Co nas czeka?

i

Autor: Pixaby Ogromny ANTYCYKLON uderzy w Polskę. Przyniesie bardzo duże zmiany w pogodzie! Co nas czeka?

Antycyklon w Polsce. Pogoda zwariuje do reszty! Co za temperatury

2022-03-01 14:26

Koniec lutego i początek marca to czas, kiedy wpływ na pogodę w Polsce ma tzw. antycyklon. Prognoza pogody wskazuje, że w nocy z wtorku (1.03) na środę (2.03) będziemy mieli kulminację jeśli chodzi o to zjawisko pogodowe. Termometry pokażą temperatury, w które aż trudno będzie uwierzyć! Okazuje się, że to dopiero początek. Sprawdźcie, jak antycyklon będzie wpływał na pogodę w Polsce w najbliższych godzinach i dniach.

Antycyklon to układ w postaci wiru, w którym ruch wiatrów jest przeciwny do ruchu obrotowego Ziemi. Prognoza pogody na najbliższe dni wskazuje, że zjawisko to będzie miało znaczący wpływ na warunki atmosferyczne w naszym kraju. Mowa przede wszystkim o temperaturach! W nocy możemy się spodziewać nawet dwucyfrowych mrozów. I nie chodzi tu o rejony górskie. - Niewykluczone, że na standardowej wysokości pomiarowej, czyli 2 m n.p.g temperatura spadnie poniżej -10°C. Przy gruncie wartości mogą być o kilka stopni niższe - podaje serwis Fani Pogody. Meteorolodzy wskazują, że wartości te utrzymują się z dala od poziomu normy klimatycznej. Odchylenia między temperaturami w nocy i o poranku mogą sięgać nawet kilku stopni.

Zobacz koniecznie: Jaka będzie wiosna w Polsce? Ta prognoza pogody wielu ucieszy!

Prognoza pogody w Polsce. Mróz w nocy z wtorku na środę! Szczegóły

Antycyklon na pewno nie powiedział ostatniego słowa! W nocy z wtorku (1.03) na środę (2.03) będzie naprawdę zimno! - Bardzo prawdopodobne są spadki temperatury nocami poniżej -10°C/-14°C. Kluczowe okaże się jednak zachmurzenie oraz siła wiatru, jak i też lokalne uwarunkowania terenu - informują Fani Pogody. Najchłodniej będzie w Polsce północno-wschodniej, na Podkarpaciu i w Małopolsce. Nocny mróz opanuje także Kielecczyznę.

Prognoza pogody w Polsce. Do kiedy utrzyma się mróz?

Zbliżająca się noc, podczas której dojdzie do kulminacji, nie oznacza końca wpływu antycyklonów na pogodę w Polsce. Pierwsza dekada marca ma być chłodniejsza niż w poprzednich latach. - Na większe ocieplenie przyjdzie nam poczekać do przełomu 1 i 2 dekady nowego miesiąca, bądź dopiero do drugiej dekady marca. Prognozy trzeba będzie jeszcze zweryfikować bliżej terminu - dodaje serwis pogodowy. Zatem nocami i o poranku w kolejnych dniach może być naprawdę zimno! Wpływ antycyklonu będzie widać także w opadach. W pierwszej części marca będą one znikome. Dni powinny być pełne słońca i pogodne.

Zobacz również: Pogoda na wiosnę dla Polski. Nie wszyscy będą zadowoleni! Prognoza długoterminowa IMGW

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać wiosny?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany