Ogromny antycyklon zmierza do Polski. Nadciąga zmiana pogody

i

Autor: SHUTTERSTOCK Ogromny antycyklon zmierza do Polski. Nadciąga zmiana pogody

Ogromny antycyklon ocali nas od piekielnej pogody. Nadciąga zmiana aury w Polsce

2022-02-23 14:11

Do Polski nadciąga antycyklon, który wpłynie na zmianę pogody w kraju. Choć znajduje się on obecnie nad Kanadą, to bardzo szybko zmierza w kierunku Polski. Jego pojawienie się spowoduje radykalną zmianę w pogodzie. Po niemal nieustannych wichurach i ulewnych deszczach będziemy mogli cieszyć się stopniową poprawą pogody. Kiedy w Polsce pojawi się słońce? Przeczytaj najnowszą prognozę pogody.

W kierunku Polski zmierza potężny antycyklon - informuje portal twojapogoda.pl. Obecnie antycyklon znajduje się nad Kanadą, ale bardzo szybko przemieszcza się i, zgodnie z informacjami przekazywanymi przez ekspertów, kieruje się w stronę Polski. Jak wpłynie on na pogodę w kraju? Synoptycy zapowiadają, że antycyklon już w weekend (26-27.02.2022) przyniesie ze sobą wyż i stopniową poprawę pogody. Jednak, nim dotrze on nad Polskę, czekają nas od środy do piątku bardzo silne i niebezpieczne wichury. Sprawdź: Śnieg, wichury do 90 km/h i jeszcze to. Ponura środa za oknami [Prognoza pogody 23.02.2022].

Zobacz: Wiosna 2022. Będzie totalny ARMAGEDON?! Jasnowidz Jackowski miał wizję! Zdradza, jaka pogoda będzie w marcu

Ogromny antycyklon zmierza do Polski. Nadciąga zmiana pogody. Kiedy w Polsce będzie ciepło?

Twojapogoda.pl informuje, że pierwsze efekty antycyklonu poczujemy już w niedzielę (27.02.2022). Mieszkańcy północnej części Polski. Tam ciśnienie wzrośnie nawet do 1024 hPa.

"Jednocześnie rozpocznie rozpędzanie chmur. Od początku przyszłego tygodnia niemal w całym kraju będzie słonecznie i już bez deszczu, a wiatr ucichnie" - czytamy na twojapogoda.pl.

Meteorolodzy przekazują, że wyż, który dotrze do Polski będzie bronił nas przed atlantyckimi niżami, które wywołują wichury. "Początek marca zapowiada się więc słonecznie, bez opadów i ciepło" - czytamy na twojapogoda.pl.

Przeczytaj: Burza liniowa i 9 tornad w Polsce. Tragiczny bilans pogody w kraju

Niszczycielska wichura w Bydgoszczy
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?