Pogoda

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Złowieszcza prognoza pogody dla Polski. Parszywe mrozy zostaną z nami na dłużej?!

Złowieszcza prognoza pogody dla Polski. Parszywe mrozy zostaną z nami na dłużej?!

2022-03-02 10:46

Prognoza pogody dla Polski nie spodoba się wszystkim tym, którzy nie cierpią porannego skrobania szyb samochodów. Wprawdzie w ciągu dnia zazwyczaj notujemy plusowe temperatury, ale noce wyglądają zupełnie inaczej. Nawet kilkunastostopniowe mrozy zostaną z nami przez kilka kolejnych dni?! Prognozy średnioterminowe dla Polski mogą, a nawet powinny niepokoić.

Prognoza pogody dla Polski nie zachwyca. W ciągu dnia zazwyczaj notujemy delikatne, ale jednak plusowe wartości. Zupełnie inaczej wygląda kwestia nocy i wczesnych poranków. Spójrzmy na prognozę synoptyczną IMGW na noc ze środy na czwartek. - Temperatura minimalna miejscami południu i południowym zachodzie od -12°C w kotlinach górskich do -5°C na obszarach nizinnych; na pozostałym obszarze od -4°C do -1°C, tylko nad morzem około 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Podobny scenariusz zostanie z nami przez kilka najbliższych dni. Redaktor serwisu fanipogody.pl przeanalizował modele, z których wynika, że dwucyfrowych mrozów raczej nie unikniemy.

Czytaj też: Jaka będzie wiosna w Polsce? Ta prognoza pogody na wiosnę 2022 ucieszy wielu! [PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA]

Złowieszcza prognoza pogody dla Polski. Parszywe mrozy i nie tylko

Najmniej optymistyczne prognozy dotyczące najbliższych nocy przedstawia model GEMS, analizowany przez pasjonatów z serwisu fanipogody.pl. Widzi on spadki temperatury do wartości dwucyfrowych poniżej zera. - Inne modele wyliczają, że mróz nie będzie aż tak silny. Jednak każdego najbliższego ranka spodziewać możemy się spadków temperatury w okolice -5 stopni Celsjusza - czytamy w materiale fanipogody.pl.

- Mróz nie opuści nas podczas najbliższych kilku-kilkunastu nocy. Ciężko jest określić jak duże będą to spadki temperatury w konkretnych miejscowościach. Na to wpływ ma stopień zachmurzenia, jak i ukształtowanie terenu - podaje dziennikarz strony fanipogody.pl.

Nieprzyjemna prognoza pogody dla Polski. Kiedy ocieplenie?

Na konkretne ocieplenie przyjdzie nam poczekać do drugiej dekady marca. Wówczas należy wypatrywać dwucyfrowych wartości i mniejszych wahań temperatur. Warto jednak wspomnieć, że mówimy o prognozach długoterminowych, które lubią się zmieniać. Sytuację pogodową w Polsce będziemy analizować na bieżąco. Sprawdzamy rzetelne źródła, w tym m.in. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, oraz najlepsze pogodowe serwisy w kraju.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Uderzenie wiosny w Szczecinie. Nie tylko krokusy budzą się do życia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany