Śnieg, zero stopni i jeszcze to! Wiemy, gdzie w środę będzie najgorzej [Prognoza pogody 2.03.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śnieg, zero stopni i jeszcze to! Wiemy, gdzie w środę będzie najgorzej [Prognoza pogody 2.03.2022]

Śnieg, zimnica i jeszcze to! Tu w środę będzie najgorzej [Prognoza pogody 2.03.2022]

2022-03-02 8:00

Prognoza pogody na środę (2 marca) nie spodoba się tylko kilku regionom Polski. Eksperci IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) spodziewają się opadów śniegu i niskich temperatur. Sprawdzamy, gdzie 2.03.2022 będzie najgorzej. Szczegółowa pogoda na dziś w poniższym materiale.

Pogoda na dziś 2.03.2022 to mieszanka lepszych i gorszych wieści. Prognozę ponownie sprawdzamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Środa i najbliższe godziny nie powinny bardzo dać nam w kość, choć gdzieniegdzie utrudnienia na drogach z pewnością będą odczuwalne. - W dzień zachmurzenie małe, na wschodzie oraz na północnym zachodzie umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie miejscami słabe opady śniegu - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na środę. Eksperci od warunków atmosferycznych podkreślają, że słońce powinno często przebijać się zza chmur.

Czytaj też: 19 trąb powietrznych w Polsce! Eksperci mówią o szokującym dniu

Prognoza pogody na Środę Popielcową. Jaka będzie temperatura 2.03.2022?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewa się, że w środę gdzieniegdzie nie odnotujemy plusowych temperatur. Tam przydadzą się ciepłe kurtki lub płaszcze oraz czapki i szaliki. Na szczęście nie grożą nam konkretne wichury.

- Temperatura maksymalna od 0°C na Podhalu i 2°C na południowym wschodzie, około 5°C w centrum do 6°C miejscami na zachodzie. Wiatr słaby, we wschodniej połowie kraju północny i północno-zachodni, na pozostałym obszarze południowy lub zachodni - głosi prognoza synoptyczna IMGW na środę 2 marca.

Pogoda na dziś 2 marca. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (2/3.03.2022) na południowym zachodzie i miejscami południu zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane lub duże. Słabe opady śniegu na wschodzie kraju i lokalnie na Pomorzu Gdańskim. Na północnym zachodzie miejscami mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 metrów. - Temperatura minimalna na południu i południowym zachodzie od -12°C w kotlinach górskich do -5°C; na pozostałym obszarze od -4°C do -2°C, tylko nad morzem około 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni - podsumowują meteorolodzy Instytutu,

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?
Uderzenie wiosny w Szczecinie. Nie tylko krokusy budzą się do życia
Nasi Partnerzy polecają