Pogodowy szok w Polsce. Eksperci o olbrzymich wahaniach temperatur i katordze dla organizmu

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowy szok w Polsce. Eksperci o olbrzymich wahaniach temperatur i katordze dla organizmu

Pogodowy szok w Polsce. Eksperci o olbrzymich wahaniach temperatur i katordze dla organizmu

2022-02-28 15:10

Pogoda w Polsce znów nas nie oszczędza. Tym razem meteorolodzy alarmują o zjawisku, które bardzo odczują nasze organizmy. Chodzi o gigantyczne wahania temperatur. W ciągu zaledwie kilku godzin, termometry mogą wskazywać wartości różniące się nawet o 20 stopni! Potwierdza to m.in. prognoza synoptyczna IMGW. Gdzie i kiedy będzie najgorzej? Sprawdzamy w poniższym materiale.

Pogoda w Polsce na początku 2022 roku lubi dać nam w kość. Niestety najbliższe dni nie przyniosą upragnionego wytchnienia. Meteorolodzy alarmują - przed nami tydzień pełen olbrzymich wahań temperatur, co ma fatalny wpływ na nasz organizm. - Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -7°C do -4°C, na wybrzeżu do -2°C; lokalnie spadki temperatury do -9°C na Pomorzu, -10°C na północnym wschodzie i -11°C w kotlinach podgórskich - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na noc z poniedziałku na wtorek. Tymczasem już w ciągu dnia, termometry będą pokazywać zupełnie inne wartości. Temperatury będą gwałtownie rosnąć. Co to oznacza dla meteopatów i nie tylko? Jak łatwo się domyślić - nic dobrego.

Warto wiedzieć: Rosjanie zajęli Czarnobyl. Walki na niebezpiecznym terenie. Czy radioaktywna chmura skazi Europę?

Wahania temperatur w Polsce. Prognoza pogody

Eksperci z serwisu twojapogoda.pl donoszą, że najbliższe kilkadziesiąt godzin przyniesie nieciekawe zjawiska. Termometry będą wczesnym rankiem pokazywać poniżej minus 5 stopni, a miejscami nawet do minus 10 stopni. Najzimniej będzie - jak to zwykle bywa - w kotlinach okołogórskich i górskich. Tam temperatura spadnie na wysokości 2 metrów nawet do minus 15 stopni, a przy gruncie odnotujemy aż 20 stopni poniżej zera. A w ciągu dnia? Pogodowy zwrot akcji!

- Po wschodzie słońca temperatura zacznie gwałtownie rosnąć i po południu będzie ciepło, początkowo od 3 do 5 stopni, a następnie już prawie wszędzie powyżej 5 stopni, nawet do niemal 10 stopni na zachodzie kraju. To oznacza skok temperatury między rankiem a popołudniem nawet o 20 stopni - czytamy w serwisie twojapogoda.pl.

Pogoda w Polsce. Wahania temperatur zgubne dla organizmu

Ogromne różnice w temperaturach mają fatalny wpływ na nasze organizmy. Będziemy odczuwać zmęczenie, osłabienie i niestety będziemy podatni na różnego rodzaju infekcje. Koronawirus bynajmniej nie zrobił sobie przerwy, więc zachowajmy odpowiednie środki ostrożności. Eksperci doradzają regularne wietrzenie mieszkania, zdrowe odżywianie się i regularne uzupełnianie płynów. Warto też regularnie sprawdzać komunikaty meteo i dostosować ubiór do panujących za oknami warunków. Prognozy będziemy regularnie analizować w naszym pogodowym serwisie.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Poradnik Zdrowie: zmęczenie
Nasi Partnerzy polecają