Ponad 20 stopni w Europie. Czy to już wiosna? Prognoza rodzi wątpliwości

i

Autor: sinawa/cc0/Pixabay.com Czy w całej Europie można już mówić o nadejściu wiosny? Na południu tak, ale do Polski wracają mrozy

Ponad 20 stopni w Europie. Czy to już wiosna? Prognoza rodzi wątpliwości

2022-02-26 7:00

Czy w całej Europie można już mówić o nadejściu wiosny? Pogoda na południu kontynentu zapewnia już temperatury w wysokości ok. 25 stopni, dlatego mieszkańcy pozostałych regionów zastanawiają się, kiedy ocieplenia dotrze również do centralnej i północnej części Europy. Pierwsze prognozy pogody mówią już, kiedy prawdziwa wiosna zawita na dobre do Polski.

Ponad 20 stopni w Europie. Czy to już wiosna? Prognoza rodzi wątpliwości

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, południową część Europy opanowała już prawdziwa wiosna, ale na ocieplenie czekają tymczasem pozostałe regiony Starego Kontynentu. Na Półwyspie Iberyjskim, we Włoszech, Grecji, Turcji, a nawet na południu Francji odnotowano już temperatury z przedziału 20-25 stopni. Na te informacje z zazdrością mogą spojrzeć mieszkańcy Polski, bo choć w ostatnich dniach w naszym kraju również zrobiło się dosyć ciepło, jak na tę porę roku, to w najbliższych dniach powrócą mrozy i przymrozki. Wszystko za sprawą chłodnego powietrza, które już w weekend obejmie swym zasięgiem Europę Centralną i Wschodnią. Kiedy w Polsce zrobi się cieplej? Przyszły tydzień nie przyniesie w tej sprawie przełomu, choć w niedzielę, 6 marca, na południu naszego kraju ma być nawet 14 stopni. Niestety niskie temperatury mają powrócić nad Wisłę w drugiej dekadzie marca.

Ponad 20 stopni w Europie. Czy to już wiosna? Do Polski wracają mrozy

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, w wybranych regionach Polski temperatura w nocy może wtedy sięgnąć nawet 10 kresek poniżej zera. Prawdziwej wiosny na razie więc zupełnie widać, choć na osłodę można dodać to, że w najbliższych dniach nad Polską będzie bardzo dużo słońca, a wraz z rozpoczęciem weekendu na dłuższy czas mają ustąpić wichury, który poczyniły w ostatnich dniach tyle zniszczeń. 17 lutego br. w naszym kraju odnotowano np. aż 19 trąb powietrznych i 20 tys. wyładowań atmosferycznych, co w skali kraju, zwłaszcza zimą, jest zjawiskiem zupełnie niespotykanym: 19 trąb powietrznych w Polsce! Eksperci mówią o szokującym dniu.

Czytaj też: W sobotę deszcz i śnieg! Gdzie będzie najgorzej? [Pogoda IMGW na 26.02.2022]

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wichura na Dolnym Śląsku. Ponad 1300 interwencji straży.
Nasi Partnerzy polecają