Totalna zmiana w pogodzie. Dwucyfrowy mróz w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie Ilustracyjne Totalna zmiana w pogodzie. Dwucyfrowy mróz w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

Totalna zmiana w pogodzie. Dwucyfrowy mróz w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

2022-02-25 10:02

Prognoza pogody dla Polski nie zostawia złudzeń. Zima bynajmniej nie powiedziała ostatniego słowa i zaatakuje konkretnym mrozem. Potwierdzają to eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz autorzy serwisu fanipogody.pl. Gdzie i kiedy będzie najgorzej? Sprawdzamy najnowsze doniesienia meteo i ostrzegamy przed dwucyfrowymi wartościami na minusie.

Prognoza pogody dla Polski przynosi nieciekawe wieści dla tych, którzy od kilku tygodni wypatrują nadejścia wiosny. Najbliższe dni przyniosą kontratak... zimy! Właśnie ta pora roku zamierza nam przypomnieć, że w kalendarzu to ona wciąż panuje i może postraszyć niskimi temperaturami. - Chłodniej zacznie robić się w drugiej połowie mijającego tygodnia. Duże ochłodzenie związane ze spływem powietrza arktycznego z wysokich szerokości geograficznych jest spodziewane na weekend - czytamy w serwisie fanipogody.pl. - Nocami na nizinach przeważnie do -12°C/-3°C, natomiast w rejonach podgórskich i górach poniżej -10°C - dodaje redaktor wyżej wspominanej strony. Informacje potwierdziliśmy również w Instytucie Megeorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Czytaj też: 19 trąb powietrznych w Polsce! Eksperci mówią o szokującym dniu

Prognoza pogody dla Polski. Dwucyfrowy mróz zaatakuje!

Pasjonaci i autorzy serwisu fanipogody.pl podają, że najjchłodniejszy okres synoptyczny jest prognozowany przez modele w okresie od 26.02.2022 do 1.03.2022, kiedy to znajdzie się wychłodzona masa arktyczna, która przyniesie deszcz ze śniegiem, śnieg, krupę śnieżną oraz burze. Najzimniej będzie w nocy i we wczesnych godzinach porannych. W prognozie synoptycznej IMGW sprawdziliśmy, co nas czeka w nocy z piątku na sobotę (25/26.02.2022). Powyższe doniesienia zdają się potwierdzać.

-  W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na północy i wschodzie rozpogodzenia. Miejscami, głównie w zachodniej połowie kraju przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie także deszczu. Na północy możliwe krótkotrwale burze i krupa śnieżna. Temperatura minimalna od -4°C na południowym wschodzie do 1°C na zachodzie i 2°C nad morzem. W dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -8°C - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody w Polsce. Co z wiosną?

W pierwszych dniach marca nie ma co liczyć na konkretne ocieplenie. W ciągu dnia w naszym kraju będziemy mieli plusowe temperatury, ale o dwucyfrowych wartościach na razie musimy zapomnieć. Dopiero pod koniec pierwszego tygodnia tego miesiąca wiosna zaznaczy swoją aktywność. Na południu kraju meteorolodzy spodziewają się nawet 15 stopni. Warto jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy nie zawsze się sprawdzają. Sytuację pogodową będziemy analizować na bieżąco. 

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?
Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Nasi Partnerzy polecają