Sensacyjna prognoza pogody na marzec. Wszystko się zmieni! Meteorolodzy nie mają wątpliwości

i

Autor: Pixabay Sensacyjna prognoza pogody na marzec. Wszystko się zmieni! Meteorolodzy nie mają wątpliwości

Sensacyjna prognoza pogody na marzec. Wszystko się zmieni! Meteorolodzy nie mają wątpliwości

2022-02-24 10:10

Prognoza pogody na marzec 2022. Meteorolodzy nie mają wątpliwości: pogoda w marcu może nas zaskoczyć. Kończący się miesiąc zapamiętamy ze względu na wichury i dodatnie temperatury. Z kolei marzec ma się cechować mocnym uderzeniem wiosny. Zobaczcie prognozę pogody na nadchodzący miesiąc.

Kończący się miesiąc zapamiętamy jako wyjątkowo ciepły i wilgotny. W lutym przedwcześnie pożegnaliśmy zimę. Jakie są prognozy meteorologów na marzec 2022? Jak podaje portal twojapogoda.pl przyszły miesiąc może być suchy i słoneczny. - Nad Polskę dotrze pierwszy z całej serii wyżów atmosferycznych, które zgodnie z prognozami długoterminowymi, mają rządzić pogodą w naszej części Europy w marcu - czytamy na twojapogoda.pl. Sucho ma być zwłaszcza na południu Polski. Możliwe, że w marcu zamiast wiosny będziemy mieli lato. Według niektórych prognoz, na które powołuje się przytaczany portal, marzec może być bardzo ciepły.

Z kolei według prognozy długoterminowej przygotowanej w lutym przez IMGW wynika, że w marcu średnia miesięczna temperatura powietrza powinna kształtować się w zakresie normy z ostatnich 30 lat. Cieplej jedynie będzie na północnym wschodzie. Natomiast miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna mieścić się w zakresie normy. W kwietniu będzie cieplej, niż bywało w latach 1991-2020. 

Czytaj też: Ogromny antycyklon ocali nas od piekielnej pogody. Nadciąga zmiana aury w Polsce

Maj nie zaskoczy nas upałami. W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie mieścić się w trzydziestoletniej średniej. Za to możemy spodziewać się więcej deszczu niż zwykle. Miesięczna suma opadów prognozowana jest powyżej normy wieloletniej. W czerwcu podobnie, jak w maju, średnia temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej. 

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają