Co robić w deszczową majówkę?

i

Autor: Carola68 /pixabay.com Co robić w deszczową majówkę?

W sobotę deszcz i śnieg! Gdzie będzie najgorzej? [Pogoda IMGW na 26.02.2022]

2022-02-25 13:40

Pogoda na sobotę, 26 lutego 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się nieszczególnie, chociaż miejscami możliwe rozpogodzenia. Synoptycy mówią o opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 26 lutego poniżej.

W sobotę deszcz i śnieg! Gdzie będzie najgorzej? [Pogoda IMGW na 25.02.2022]

Jaka będzie pogoda w sobotę? Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę, 26 lutego prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże z okresowymi rozpogodzeniami. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać.

- Miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w obszarach podgórskich i w górach opady śniegu - czytamy na stronie IMGW.

Jaka będzie temperatura w sobotę, 26 lutego?

Według informacji przekazanych przez synoptyków IMGW, w sobotę (26.02.2022) temperatura maksymalna od 4°C na południu i wschodzie do 7°C na północnym zachodzie; w obszarach podgórskich od 1°C do 3°C.

- Wiatr słaby i umiarkowany, rano zachodni, później skręcający na kierunki północne - podaje IMGW.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (26.02/27.02.)

Jak podaje IMGW, w nocy na północy pogodnie, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu lokalnie opady śniegu lub śniegu ziarnistego oraz niewielka możliwość opadów marznącej mżawki. Miejscami, zwłaszcza w południowej połowie kraju, mgła, lokalnie marznąca i ograniczająca widzialność do 200 m. Lokalnie na drogach ślisko. Temperatura minimalna od -6°C na północnym wschodzie, około -2°C w centrum, do 1°C na zachodzie. Wiatr słaby, północny, północno-wschodni, a na zachodzie nad ranem wschodni.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Panika w Rzeszowie. Ogromne kolejki po paliwo