Zima powraca! Gdzie i kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Zima powraca! Gdzie i kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

Wichury, zamiecie i jeszcze to! Sprawdź, gdzie będzie najgorzej [Prognoza pogody 28.02.2022]

2022-02-28 9:16

Prognoza pogody na poniedziałek (28 lutego) opracowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje zmienny początek tygodnia. Są regiony, których mieszkańcy będą bardzo zadowoleni z warunków, ale tutaj zaatakują śnieg, zamiecie śnieżne i silny wiatr. Wiemy, gdzie 28.02.2022 będzie najgorzej. Trzeba się liczyć z konkretnymi utrudnieniami i uważać m.in. w górach. Najnowsza pogoda na dziś.

Prognoza pogody na poniedziałek 28 lutego. Śnieg i wichury

Pogoda na dziś (poniedziałek 28.02.2022) to mieszanka dobrych i złych wiadomości. Najnowsze prognozy sprawdzamy tradycyjnie na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), czyli w najrzetelniejszym źródle dotyczącym warunków atmosferycznych w Polsce. Są regiony, których mieszkańcy na pewno się ucieszą. Gdzieniegdzie trzeba być gotowym na utrudnienia na drogach. W dzień na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami z opadami deszczu ze śniegiem. W Karpatach opady śniegu i tam prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 2 cm do 5 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, tylko w godzinach rannych, na zachodzie kraju, zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW. Apelujemy o ostrożność m.in. do kierowców. Świeży śnieg na drogach wymaga stałej koncentracji i zdjęcia nogi z gazu.

Czytaj też: Rosjanie zajęli Czarnobyl. Walki na niebezpiecznym terenie. Czy radioaktywna chmura skazi Europę?

Prognoza pogody na poniedziałek. Temperatura i silny wiatr 28.02.2022

W temacie temperatur i wiatru, prognoza synoptyczna IMGW na poniedziałek 28.02.2022 nie przynosi przełomu. Spodziewamy się warunków, które były z nami w ostatnich dniach. Najtrudniejsze warunki pojawią się w górach. Wszystkich tych, którzy planują turystyczne wyprawy, ostrzegamy przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

- Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie do 5°C na zachodzie, na obszarach podgórskich Karpat od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, na południu kraju umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W Tarach porywy wiatru do 55 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne - podają eksperci IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 28-29.02.2022

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek (28-29 lutego 2022 r.) będzie na ogół pogodnie, tylko na Pogórzu Karpackim i w Karpatach okresami zachmurzenie duże ze słabymi opadami śniegu. Temperatura minimalna od -7°C na Pomorzu, Podlasiu i Suwalszczyźnie do -2°C na Śląsku oraz nad morzem, w dolinach górskich od -12°C do -7°C. - Wiatr słaby, zmienny, na południu i zachodzie także umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych - podsumowuje IMGW w prognozie synoptycznej.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają