Śnieg, deszcz, wiatr i jeszcze to! Szczegółowa prognoza dla regionów [Pogoda IMGW na 27.02.2022]

i

Autor: ADRIELO/pixabay.com Śnieg, deszcz, wiatr i jeszcze to! Szczegółowa prognoza dla regionów [Pogoda IMGW na 27.02.2022]

Śnieg, deszcz, wiatr i jeszcze to! Szczegółowa prognoza dla regionów [Pogoda IMGW na 27.02.2022]

2022-02-26 14:00

Pogoda na niedzielę, 27 lutego 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach śniegu i deszczu, do tego miejscami może wiać porywisty wiatr. W niedzielę rano może wystąpić mgła znacznie ograniczająca widoczność. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na niedzielę, 27 lutego poniżej.

Śnieg, deszcz, wiatr i jeszcze to! Szczegółowa prognoza na niedzielę dla regionów [Pogoda IMGW na 27.02.2022]

Jak informują synoptycy IMGW, Polska będzie pod wpływem wyżu z rejonu Litwy, w powietrzu polarnym morskim, na południu nieco wilgotniejszym. Ciśnienie będzie się wahać.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w niedzielę (27 lutego) w dzień w północnej połowie kraju na ogół pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami.

- Miejscami na południowym wschodzie przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w obszarach podgórskich i w górach śniegu. Rano miejscami jeszcze mgła, ograniczająca widzialność lokalnie do 300 m - czytamy na stronie IMGW.

Jaka będzie temperatura w niedzielę, 26 lutego?

Według informacji przekazanych przez synoptyków IMGW, w niedzielę (26.02.2022) temperatura maksymalna od 3°C na północnym wschodzie do 6°C na zachodzie; w obszarach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północno-wschodni i wschodni.

Szczegółowa prognoza dla regionów Polski. Pogoda IMGW

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 3°C na krańcach wschodnich regionu do 7°C na zachodzie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni skręcający na południowo-wschodni.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego

Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Prognoza pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu okresami duże i tam możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C, w szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) od -8°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, północno-wschodni i wschodni.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na południu, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Silny wiatr siał spustoszenie w Bydgoszczy
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają