Masa powietrza polarnego, mgły do 300 metrów i jeszcze to! Taki będzie wtorek [Prognoza pogody 1.03.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Masa powietrza polarnego, mgły do 300 metrów i jeszcze to! Taki będzie wtorek [Prognoza pogody 1.03.2022]

Mgły i polarne powietrze to nie wszystko! Eksperci IMGW analizują wtorek [Prognoza pogody 1.03.2022]

2022-03-01 6:26

Prognoza pogody na wtorek (1 marca) opublikowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zawiera zarówno dobre jak i złe wieści. Z porannymi utrudnieniami musza się liczyć zwłaszcza kierowcy. Tym razem sprawdzamy, gdzie 1.03.2022 będzie najgorzej. Szczegółowa pogoda na dziś poniżej.

Prognoza pogody na wtorek 1 marca. Mgły i szadź będą problemem

Prognoza pogody na wtorek 1.03.2022, którą analizujemy na podstawie doniesień Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwraca naszą uwagę na niebezpieczne warunki, które mogą zaatakować zwłaszcza o poranku. Jak poinformowali eksperci Instytutu, we wtorek północna oraz częściowo zachodnia Europa znajdować się będzie pod wpływem głębokiego niżu z ośrodkiem w rejonie Morza Norweskiego wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze w dalszym ciągu dominować będzie wyż z centrum nad Polską. Będziemy w chłodnej i suchej masie powietrza polarnego kontynentalnego. Co to oznacza? - W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na południowym wschodzie umiarkowane lub duże. W Bieszczadach możliwy słaby śnieg. Rano w obniżeniach terenu na południu kraju lokalnie mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 300 m - informuje IMGW.

Czytaj też: Rosjanie zajęli Czarnobyl. Walki na niebezpiecznym terenie. Czy radioaktywna chmura skazi Europę?

Prognoza pogody na wtorek. Jaka będzie temperatura 1.03.2022?

W prognozie synoptycznej IMGW czytamy, że we wtorek temperatura maksymalna ukształtuje się od 1-2 stopni Celsjusza na południowym wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około -1 stopnia. Nie grożą nam zatem siarczyste mrozy. A co z wiatrem? Na szczęście nie ma mowy o warunkach, z którymi mierzyliśmy się na początku stycznia.

- Wiatr słaby, okresami na Pomorzu, wybrzeżu oraz Podkarpaciu umiarkowany, we wschodniej połowie kraju północny i północno-wschodni, w zachodniej wschodni do południowego - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś 1.03.2022. Noc z wtorku na środę

Na stronie IMGW czytamy, że w nocy na przeważającym obszarze bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na wybrzeżu i Pomorzu wzrastające do umiarkowanego. Na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady śniegu. Lokalnie na Pomorzu i południu kraju mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 200 m. - Temperatura minimalna od -8°C do -3°C; cieplej miejscami nad morzem, od -2°C do 0°C, chłodniej w rejonach podgórskich, od -12°C do -9°C. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie z przewagą kierunków północnych, na północnym zachodzie z kierunków południowych - podsumowują synoptycy Instytutu.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają