Śnieg, gołoledź i wichury do 65 km/h, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 24.11.2022]

i

Autor: lisanetsm / Pixabay.com Śnieg, gołoledź i wichury do 65 km/h, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 24.11.2022]

Prognoza IMGW

Śnieg, gołoledź i wichury do 65 km/h, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 24.11.2022]

2022-11-24 7:23

Pogoda na czwartek (24 listopada 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach śniegu, marznącym deszczu, gołoledzi i szalejącym wietrze! Synoptycy nie mają dobrych wieści. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 24 listopada 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak podaje IMGW, nad Europą nadal dominować będą niże wraz z frontami atmosferycznymi, jedynie północne i południowo-zachodnie krańce Europy będą pod wpływem słabych wyżów. Polska pozostanie pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Adriatykiem i nad zachodnią Rosją. Nadal będzie napływać wilgotne i zimne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego na północnym wschodzie kraju.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 24 listopada?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek, 24 listopada 2022 zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, głównie na zachodzie oraz północy. Będzie biało! Spadnie śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Warunki szczególnie na drogach będą ciężkie.

- Na wschodzie i w centrum opady śniegu oraz śniegu z deszczem, na pozostałym obszarze głównie deszczu. Przejściowo na południowym wschodzie opady śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujące ograniczenie widzialności do 200 m. Początkowo na wschodzie możliwe marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Na wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm, w Beskidach i Tatrach o 10 cm. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m - czytamy na stronie IMGW.

Temperatura 24 listopada 2022

W czwartek będzie chłodno, synoptycy zapowiadają ujemne temperatury w dzień.

- Temperatura maksymalna od -3°C na północnym wschodzie, około 0°C w centrum do 5°C na zachodzie - przekazuje IMGW.

Jak przekazują eksperci, wiatr będzie słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w Sudetach w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, w Beskidach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (24.11.2022/25.11.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (24.11.2022/25.11.2022) prognozowane jest zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, głównie na zachodzie oraz północy. Na wschodzie oraz w centrum opady śniegu, śniegu z deszczem, przejściowo na południowym wschodzie marznące opady deszczu powodujące gołoledź; na zachodzie miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Miejscami mgły i mgły marznące ograniczające widzialność do 200 m. W Beskidach i Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Temperatura minimalna od -4°C w rejonach podgórskich oraz na wschodzie, około 0°C w centrum do 3°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w Sudetach w porywach do 65 km/h, północno-zachodni, lokalnie w Beskidach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają