Śnieg, gołoledź i wichury do 65 km/h, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 24.11.2022]

i

Autor: lisanetsm / Pixabay.com Śnieg, gołoledź i wichury do 65 km/h, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 24.11.2022]

Prognoza IMGW

Śnieg, gołoledź i wichury do 65 km/h, a to nie wszystko! Czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 24.11.2022]

2022-11-24 7:23

Pogoda na czwartek (24 listopada 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach śniegu, marznącym deszczu, gołoledzi i szalejącym wietrze! Synoptycy nie mają dobrych wieści. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 24 listopada 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak podaje IMGW, nad Europą nadal dominować będą niże wraz z frontami atmosferycznymi, jedynie północne i południowo-zachodnie krańce Europy będą pod wpływem słabych wyżów. Polska pozostanie pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Adriatykiem i nad zachodnią Rosją. Nadal będzie napływać wilgotne i zimne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego na północnym wschodzie kraju.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 24 listopada?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek, 24 listopada 2022 zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, głównie na zachodzie oraz północy. Będzie biało! Spadnie śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Warunki szczególnie na drogach będą ciężkie.

- Na wschodzie i w centrum opady śniegu oraz śniegu z deszczem, na pozostałym obszarze głównie deszczu. Przejściowo na południowym wschodzie opady śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujące ograniczenie widzialności do 200 m. Początkowo na wschodzie możliwe marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Na wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm, w Beskidach i Tatrach o 10 cm. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m - czytamy na stronie IMGW.

Temperatura 24 listopada 2022

W czwartek będzie chłodno, synoptycy zapowiadają ujemne temperatury w dzień.

- Temperatura maksymalna od -3°C na północnym wschodzie, około 0°C w centrum do 5°C na zachodzie - przekazuje IMGW.

Jak przekazują eksperci, wiatr będzie słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w Sudetach w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, w Beskidach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (24.11.2022/25.11.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (24.11.2022/25.11.2022) prognozowane jest zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, głównie na zachodzie oraz północy. Na wschodzie oraz w centrum opady śniegu, śniegu z deszczem, przejściowo na południowym wschodzie marznące opady deszczu powodujące gołoledź; na zachodzie miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Miejscami mgły i mgły marznące ograniczające widzialność do 200 m. W Beskidach i Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Temperatura minimalna od -4°C w rejonach podgórskich oraz na wschodzie, około 0°C w centrum do 3°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w Sudetach w porywach do 65 km/h, północno-zachodni, lokalnie w Beskidach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają