Gołoledź sparaliżowała Łódź

i

Autor: BE Gołoledź na drogach

Szklanka na drogach

Marznące opady i deszcz ze śniegiem atakują. Ekspertka IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

2022-11-23 8:08

Prognoza IMGW na najbliższe godziny nie zachwyca. W środę wystąpią słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i mżawki. Przejściowo będą one marznące i spowodują gołoledź - poinformowała w rozmowie z PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha. Gdzie będzie najgorzej?

Prognoza IMGW na środę: Opady marznące, śnieg i deszcz 

Ekspertka IMGW Dorota Pacocha prognozuje, że w środę zachmurzenie będzie przeważnie duże, z większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie kraju. Na południu, wschodzie i częściowo w centrum wystąpią miejscami mieszane opady: śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i mżawki. - Będą one marznące i powodujące gołoledź. Lokalnie, w ciągu całego dnia wystąpią mgły ograniczające widzialność do 300 metrów - przestrzega rozmówczyni Polskiej Agencji Prasowej.

Temperatura maksymalna od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, ok. 2 stopni w centrum, do 4 stopni na zachodzie i nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, wschodni i południowo-wschodni.

Pogoda w Polsce. Noc ze środy na czwartek również niespokojna 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W południowo-wschodniej części kraju, zwłaszcza na krańcach południowych będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Na krańcach południowych opady będą umiarkowane. Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 8 cm, w Beskidach i Tatrach do 10 cm. Lokalnie wystąpi mgła lub mgła marznąca osadzająca szadź ograniczająca widzialność do 200 metrów.

W nocy temperatura minimalna od minus 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, minus 2 w centrum, do 2 stopni nad morzem.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają