Śnieg, gołoledź i mróz, a to nie koniec! Synoptycy nie pozostawiają złudzeń [Pogoda IMGW na 22.01-23.01.2022]

2022-01-21 14:10

Pogoda na weekend (22.01-23.01.2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nie pozostawia złudzeń. Synoptycy przewidują opady śniegu, śniegu z deszczem, gołoledź, a miejscami porywisty wiatr. W niektórych regionach będzie bardzo mroźno. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę i niedzielę ( 22.01-23.01.2022) poniżej.

Weekend (22.01.-23.01) przyniesie pogodę zimową z opadami śniegu, zdecydowanie ujemnymi temperaturami w nocy i lekko ujemnymi lub w okolicach zera w dzień - poinformował w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W niedzielę na zachodzie zacznie się ocieplenie, ale na wschodzie nadal będzie zimowo.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 22.01.2022?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (22.01.2022)  w północno-zachodniej części kraju prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na krańcach zachodnich możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na wschodzie wybrzeża w porywach od 55 km/h do 70 km/h, północno-zachodni.

Polecamy: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

Na północy i północnym-wschodzie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 do 1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, początkowo na północnym zachodzie osiągający 65 km/h, północny i północno-zachodni, lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i północy regionu przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 do 1 st. C. Miejscami oblodzenie nawierzchni dróg. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz też: Ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku. 9. stopni w skali Beauforta!

W województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 do 0 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Na południowym zachodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 do 1 st. C, w rejonach podgórskich od -6 do -3 st. C, wysoko w górach od -11 do -7 st. C. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni. W Sudetach wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 80 km/h, w Beskidach porywy do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej w górach o około 5 cm. Temperatura maksymalna od -4 do -1 st. C, w rejonach podgórskich od -7 do -4 st. C, na szczytach Tatr około -16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach porywy do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 23.01.2022?

W niedzielę, 23 stycznia 2002 według synoptyków IMGW w północno-zachodniej będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na zachodzie także deszczu oraz lokalnie opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 do 4 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Na północy i północnym wschodzie zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Miejscami słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 do -1 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

W województwie wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami mgła. Temperatura maksymalna od -1 do 2 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Na krańcach zachodnich także opady deszczu ze śniegiem oraz marznącej mżawki powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna od -4 st. C na wschodzie do 1 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz też: Lawina zabiła 25-latka. Czarna seria w Tatrach. Kiedy to się skończy?!

Na południowym zachodzie zachmurzenie duże. Miejscami, głównie w południowej połowie regionu opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 do 1 st. C, w rejonach podgórskich Beskidów od -5 do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie duże. Opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 do 0 st. C, w rejonach podgórskich od -6 do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Burza śnieżna w Zagórzu
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE