Śnieg, gołoledź i mróz, a to nie koniec! Synoptycy nie pozostawiają złudzeń [Pogoda IMGW na 22.01-23.01.2022]

2022-01-21 14:10

Pogoda na weekend (22.01-23.01.2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nie pozostawia złudzeń. Synoptycy przewidują opady śniegu, śniegu z deszczem, gołoledź, a miejscami porywisty wiatr. W niektórych regionach będzie bardzo mroźno. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę i niedzielę ( 22.01-23.01.2022) poniżej.

Weekend (22.01.-23.01) przyniesie pogodę zimową z opadami śniegu, zdecydowanie ujemnymi temperaturami w nocy i lekko ujemnymi lub w okolicach zera w dzień - poinformował w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W niedzielę na zachodzie zacznie się ocieplenie, ale na wschodzie nadal będzie zimowo.

Jaka będzie pogoda w sobotę, 22.01.2022?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (22.01.2022)  w północno-zachodniej części kraju prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na krańcach zachodnich możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na wschodzie wybrzeża w porywach od 55 km/h do 70 km/h, północno-zachodni.

Polecamy: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

Na północy i północnym-wschodzie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 do 1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, początkowo na północnym zachodzie osiągający 65 km/h, północny i północno-zachodni, lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i północy regionu przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 do 1 st. C. Miejscami oblodzenie nawierzchni dróg. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz też: Ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku. 9. stopni w skali Beauforta!

W województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 do 0 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Na południowym zachodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 do 1 st. C, w rejonach podgórskich od -6 do -3 st. C, wysoko w górach od -11 do -7 st. C. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni. W Sudetach wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 80 km/h, w Beskidach porywy do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej w górach o około 5 cm. Temperatura maksymalna od -4 do -1 st. C, w rejonach podgórskich od -7 do -4 st. C, na szczytach Tatr około -16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach porywy do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 23.01.2022?

W niedzielę, 23 stycznia 2002 według synoptyków IMGW w północno-zachodniej będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na zachodzie także deszczu oraz lokalnie opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 do 4 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Na północy i północnym wschodzie zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Miejscami słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 do -1 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

W województwie wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami mgła. Temperatura maksymalna od -1 do 2 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Na krańcach zachodnich także opady deszczu ze śniegiem oraz marznącej mżawki powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna od -4 st. C na wschodzie do 1 st. C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz też: Lawina zabiła 25-latka. Czarna seria w Tatrach. Kiedy to się skończy?!

Na południowym zachodzie zachmurzenie duże. Miejscami, głównie w południowej połowie regionu opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 do 1 st. C, w rejonach podgórskich Beskidów od -5 do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie duże. Opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 do 0 st. C, w rejonach podgórskich od -6 do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Burza śnieżna w Zagórzu
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany