Spadnie nawet 90 cm śniegu! Czy ziści się czarny scenariusz dla Polski? Najnowsza prognoza pogody

2022-01-21 12:17
Zima
Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Zima pokazuje najgorsze oblicze. Czy ziści się czarny scenariusz dla Polski? Najnowsza prognoza pogody

Prognoza pogody dla Polski przynosi obecnie jedno, podstawowe pytanie: czy jeszcze w tym miesiącu zmierzymy się z zimą pod nielubianą przez wielu postacią? Meteorolodzy obserwujący regularnie pogodowe zjawiska, są zszokowani tym, co widzą w regionach, słynących z upałów - podaje portal fanipogody.pl. Czy my również powinniśmy się obawiać kolejnych zwrotów akcji? Analizujemy najnowsze prognozy dla Polski i Europy.

Prognoza pogody dla Polski jest obecnie bardzo gorącym tematem, choć jest związana przede wszystkim z niskimi temperaturami i śnieżycami. To, co przeżywamy w naszym kraju, już jest zaskoczeniem, a eksperci od pogody analizujący zjawiska meteo na Bliskim Wschodzie przecierają oczy ze zdumienia. Te regiony kojarzą nam się raczej z upałami, ale tym razem mamy zwrot o 180 stopni. - Już na północy Zjednoczonych Emiratów Arabskich pojawia się mróz i śnieg. To nie jest codzienna sytuacja - przyznaje redaktor serwisu fanipogody.pl, Michał Kołodziejczyk. - Na wschodzie Turcji, na granicy z Armenią czy Gruzją mróz sięga minus 32 stopni Celsjusza. Tak niskie temperatury w regionie przynoszą niespotykany atak zimy - dodaje ekspert od pogody. Silny wpływ na sytuację w Azji ma chłodne, arktyczne powietrze z północy Europy. Czy biorąc pod uwagę takie zjawiska, Polacy powinni się niepokoić o sytuację pogodową w naszym kraju? Sprawdziliśmy. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami z ataku zimy w Polsce.

Czytaj też: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

Prognoza pogody dla Polski. Atak zimy? Eksperci wyjaśniają

Już w czwartek (20.01.2021) spadło w Polsce mnóstwo śniegu. Towarzyszące śnieżycom wichury powodowały sporo utrudnień, a Polacy chętniej zostawali w domu. Gdzieniegdzie śnieg utrzyma się na dłużej - w górach będzie to nawet 90 cm, ale - na szczęście - mamy dobre wieści dla tych, którzy chcieliby chwilowej przerwy od mocnej zimy. Wcześniejsze doniesienia o siarczystym mrozie i lodowatym klimacie najpewniej się nie sprawdzą.

- Wiele wskazuje więc na to, że śnieg utrzyma się w większej części Polski przez kilka dni. Atak zimy na koniec stycznia raczej to jednak nie będzie - podaje Michał Kołodziejczyk, ekspert serwisu fanipogody.pl, analizujący regularnie modele pogodowe.

Pamiętajcie, że na właścicielach posesji ciąży obowiązek odśnieżania chodników. Warto też odpowiednio wcześniej wyjść do pracy, aby sprawdzić, czy nasz samochód nie wymaga odśnieżenia, a szyby - skrobania. Zawsze lepiej dmuchać na zimne. O ewentualnych utrudnieniach, spowodowanych warunkami atmosferycznymi będziemy was informować na bieżąco. Warto też śledzić mapy IMGW oraz nasze lokalne serwisy. Na razie, ku pokrzepieniu serc, proponujemy zabawę z naszym pogodowym quizem.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]
Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE