Załamanie pogody na Podkarpaciu

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS Załamanie pogody na Podkarpaciu

Śnieg, deszcz i stanie się jeszcze to! Synoptycy biją na alarm [Pogoda IMGW na 4.02.2022]

2022-02-03 14:39

Pogoda na piątek, 4 lutego 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), niestety nie jest optymistyczna. Będzie padał śnieg/śnieg z deszczem, a do tego synoptycy wydali ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu. Drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie! Szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 4.02.2022, poniżej.

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (4.02.2022) w dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Synoptycy prognozują, że na krańcach wschodnich i w rejonach podgórskich opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze głównie opady deszczu.

- Początkowo na Podkarpaciu opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m - czytamy na stronie IMGW.

To może się przydać: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

Jaka będzie temperatura 4.02.2022?

W piątek, 4.02.2022 temperatura maksymalna od 0°C na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie do 5°C w centrum i 8°C na zachodzie - wynika z informacji przekazanych przez IMGW. Miejscami będzie mocno wiało, powodując zamiecie i zawieje śnieżne.

- Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. Na zachodnim wybrzeżu wiatr w porywach do 55 km/h, w Karpatach do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne - informują synoptycy IMGW.

Polecamy: Quiz. Czwartkowy test z geografii. Ekstremalnie trudny sprawdzian ze stolic. 8/15 będzie sukcesem!

Alerty IMGW przed marznącymi opadami

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej skali dla ściany wschodniej oraz dla południa Polski przed marznącymi opadami. Alert obowiązuje do godzin porannych.

- Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź - ostrzegają synoptycy.

Noc z piątku na sobotę (4.02./5.02). Prognoza IMGW dla Polski

W nocy z piątku na sobotę (4.02./5.02) synoptycy IMGW prognozują zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, w drugiej połowie nocy również śniegu, początkowo na krańcach południowo-wschodnich możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. W górach opady śniegu, w Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, na obszarach podgórskich Karpat od -6°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach miejscami na zachodzie i wybrzeżu do 70 km/h, w głębi kraju do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Polecamy: Pogodowe REKORDY. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany