Śnieg, deszcz i mgły to nie wszystko. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 26.11.2022]

i

Autor: Anemareea/pixabay.com Śnieg, deszcz i mgły to nie wszystko. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 26.11.2022]

Prognoza IMGW

Śnieg, deszcz i mgły to nie wszystko. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 26.11.2022]

2022-11-26 7:10

Pogoda na sobotę (26 listopada 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach śniegu, śniegu z deszczem oraz mżawce. Do tego mgły. W nocy na drogach może być niebezpiecznie. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 26 listopada 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje IMGW Europa północno-zachodnia, południowo-wschodnia oraz rejon Półwyspu Apenińskiego są pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże z centrami nad Półwyspem Iberyjskim, Bałkanami oraz północną Rosją. Polska znajduje się w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia. Nadal napływa zimne i wilgotne powietrze polarne morskie. 

Jaka będzie pogoda w sobotę, 26 listopada?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (26.11.2022) zachmurzenie duże i całkowite. Czekają nas opady śniegu i deszczu.

- Na wschodzie słabe opady śniegu, w centrum opady śniegu z deszczem, na zachodzie deszczu lub mżawki - czytamy na stronie IMGW.

Synoptycy mówią o porannych mgłach ograniczających widoczność do 200 m.

Prognoza IMGW na sobotę. Temperatura

W sobotę termometry wskażą maksymalnie do 6°C.

- Temperatura maksymalna od -1°C na północnym wschodzie, około 3°C w centrum do 6°C na zachodzie - podaje IMGW.

Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (26.11.2022/27.11.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z soboty na niedzielę (26.11.2022/27.11.2022)zachmurzenie będzie duże i całkowite. Na wschodzie kraju słabe opady śniegu, na zachodzie deszczu. W pasie od Kaszub przez Kujawy i centrum po Śląsk oraz Małopolskę opady śniegu z deszczem i miejscami marznącego deszczu lub mżawki, lokalnie powodujące gołoledź. Na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -3°C na wschodzie, około -1°C w centrum do 3°C na zachodzie. Wiatr słaby, przeważnie północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty.

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany