Śnieg, deszcz i mgły to nie wszystko. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 26.11.2022]

i

Autor: Anemareea/pixabay.com Śnieg, deszcz i mgły to nie wszystko. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 26.11.2022]

Prognoza IMGW

Śnieg, deszcz i mgły to nie wszystko. W nocy czeka nas to! [Prognoza IMGW na 26.11.2022]

2022-11-26 7:10

Pogoda na sobotę (26 listopada 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach śniegu, śniegu z deszczem oraz mżawce. Do tego mgły. W nocy na drogach może być niebezpiecznie. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 26 listopada 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje IMGW Europa północno-zachodnia, południowo-wschodnia oraz rejon Półwyspu Apenińskiego są pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże z centrami nad Półwyspem Iberyjskim, Bałkanami oraz północną Rosją. Polska znajduje się w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia. Nadal napływa zimne i wilgotne powietrze polarne morskie. 

Jaka będzie pogoda w sobotę, 26 listopada?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (26.11.2022) zachmurzenie duże i całkowite. Czekają nas opady śniegu i deszczu.

- Na wschodzie słabe opady śniegu, w centrum opady śniegu z deszczem, na zachodzie deszczu lub mżawki - czytamy na stronie IMGW.

Synoptycy mówią o porannych mgłach ograniczających widoczność do 200 m.

Prognoza IMGW na sobotę. Temperatura

W sobotę termometry wskażą maksymalnie do 6°C.

- Temperatura maksymalna od -1°C na północnym wschodzie, około 3°C w centrum do 6°C na zachodzie - podaje IMGW.

Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (26.11.2022/27.11.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z soboty na niedzielę (26.11.2022/27.11.2022)zachmurzenie będzie duże i całkowite. Na wschodzie kraju słabe opady śniegu, na zachodzie deszczu. W pasie od Kaszub przez Kujawy i centrum po Śląsk oraz Małopolskę opady śniegu z deszczem i miejscami marznącego deszczu lub mżawki, lokalnie powodujące gołoledź. Na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -3°C na wschodzie, około -1°C w centrum do 3°C na zachodzie. Wiatr słaby, przeważnie północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty.

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają