Pojazd pod śniegiem

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Pogodowy armagedon przyniósł paraliż komunikacyjny w Polsce. Złowrogi niż Denise nie odpuszcza

Atak zimy!?

Pogodowy armagedon i paraliż komunikacyjny w Polsce. Złowrogi niż Denise nie odpuszcza!

2022-11-24 19:11

Czwartek (24 listopada) nie jest łatwym dniem pod względem pogody. Niż Denise przyniósł opady marznące, śnieg i szklankę na drogach. Niestety prognozy na piątek również nie są optymistyczne. W kilku regionach Polski spodziewamy się kolejnych zimowych akcentów.

Niż Denise przyniósł pogodowe "niespodzianki" m.in. na Podlasiu, Mazowszu i Górnym Śląsku, gdzie w czwartek (24 listopada) spadło sporo śniegu. To rzecz jasna wpłynęło negatywnie na stan dróg i przyniosło utrudnienia komunikacyjne. Gdzieniegdzie przybyło ponad 10 cm śniegu, co skutkowało również przerwami w dostawach prądu. Niestety nic nie wskazuje na to, aby piątek był wolny od niebezpiecznych zjawisk meteo.

Zima 2022. Prognoza na piątek. Kolejne opady śniegu i szklanka na drogach

- Na południu i południowym wschodzie opady śniegu, lokalnie marznącego deszczu, utrzymają się aż do piątkowego poranka - czytamy w serwisie twojapogoda.pl. Już w nocy z czwartku na piątek (24/25 listopada) w Tatrach i Beskidach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej powyżej 10 cm.

- W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Na wschodzie i miejscami w centrum opady śniegu i śniegu z deszczem, na zachodzie słabe opady deszczu lub mżawki. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. We wschodniej Polsce drogi w wielu miejscach śliskie - alarmują synoptycy IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał tez ostrzeżenia przed gęstymi mgłami. Dotyczą one województwa lubuskiego. Alert pierwszego stopnia wygasa tam dopiero w piątek o godzinie 9:00. Możliwe są aktualizacje. W Małopolsce i na Śląsku żółty alarm dotyczy oblodzenia i intensywnych opadów śniegu. Komunikaty dla województw świętokrzyskiego, mazowieckiego i łódzkiego wygasają 25 listopada o północy. Zalecamy regularne odświeżanie ostrzeżeń.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają