Zima, mróz, śnieg

i

Autor: Pexels Śnieg na Mikołajki?

Zaskakująca prognoza

Szybki koniec zimy w Polsce! Synoptyk IMGW podał datę

Zima zaatakowała. W centralnej i wschodniej Polsce spadł śnieg. Wydawać by się mogło, że zima w tym roku przyszła do Polski szybciej. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wieszczą jednak rychły koniec zimy w Polsce. – W weekend na zachodzie nawet do plus 9 stopni Celsjusza, a od środy bez ujemnych temperatur w centrum kraju i na wschodzie – mówi rzecznik instytutu Grzegorz Walijewski.

Synoptyk IMGW wieszczy szybki koniec zimy w Polsce

Ledwo zima się zaczęła, w centrum kraju i na wschodzie spadł śnieg, a już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada jej koniec. Atak zimy był spektakularny. Śniegiem sypnęło w większej części kraju. W nocy ze środy na czwartek (23/24 listopada) najwięcej śniegu spadło na wschodzie. Tam o godzinie 7 rano zanotowano przyrost pokrywy śnieżnej o 9 cm.

W piątek (25 listopada) opady śniegu ustąpią, albo powinny być zdecydowanie słabsze. Sporego śniegu można się jednak spodziewać na obszarze od Łódzkiego przez część Mazowsza, Świętokrzyskie, Śląskie po Małopolskę. – Mamy teraz taki okres, że będzie trochę na plusie. Śnieg, który spadnie, będzie się topić, a następnie przymarzać powodując oblodzenia. Może się również pojawić marznący deszcz i mgły – mówi Grzegorz Walijewski.

W weekend od zachodu wkracza ciepło, ale tylko na krańcach zachodnich. Termometry pokażą nawet 8–9 stopni Celsjusza.Na większości obszaru Polski cieplej zacznie się robić od środy. Na wysokie temperatury nie można oczywiście liczyć, ale przynajmniej nie będzie mrozu w nocy – przewiduje Walijewski. – Czyli w centrum i na wschodzie skończy się zima – dodaje.

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Politycy od Kuchni. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Nasi Partnerzy polecają