Siarczysty mróz, opady marznące i na dodatek to! Poniedziałek z paskudnymi warunkami [Prognoza Pogody 24.01.2022]

2022-01-23 20:48

Pogoda na poniedziałek (24 stycznia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wygląda gorzej niż źle. Na początku tygodnia zima pojawi się pod postacią, o której chcielibyśmy już zapomnieć. Opady śniegu, mróz do -8 stopni, fatalne warunki na drogach - wyliczanka mogłaby potrwać zdecydowanie dłużej. Gdzie będzie najgorzej 24.01.2022? Szczegóły prognozy pogody dla Polski na poniedziałek poniżej.

Siarczysty mróz, opady marznące i na dodatek to! Poniedziałek z paskudnymi warunkami [Prognoza Pogody 24.01.2022]

Pogoda na jutro (poniedziałek, 24.01.2022), przenalizowana przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) z pewnością nie należy do przyjemnych. Opady śniegu, deszczu ze śniegiem, gdzieniegdzie także opady marznące, bardzo niskie temperatury i zamglenia - to wszystko w ciągu zaledwie jednego dnia. Na początku tygodnia Polska południowa będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Austrią i Litwą, ale na północy zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki z ciepłym frontem atmosferycznym, związanej z niżem znad Morza Barentsa. Pozostaniemy w powietrzu arktycznym, ale za frontem zacznie już napływać powietrze polarne morskie. Co za tym idzie - zmierzymy się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi

To warto wiedzieć: Luty zaskoczy nas nie tylko burzami! Długoterminowa prognoza pogody

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 24.01.2022? Pogoda na jutro

W poniedziałek Polacy zmierzą się z bardzo niskimi temperaturami, które każą nam uruchomić skrobaczki i zachować szczególną ostrożność na drogach. - Temperatura maksymalna na wschodzie i południu od -6 stopni Celsjusza do 0, ale w rejonach podgórskich Karpat miejscami około -8 stopni. Na zachodzie i w centrum kraju temperatura maksymalna od 1 do 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich - podaje IMGW.

Prognoza pogody na poniedziałek. IMGW opublikuje ostrzeżenia 24.01.2022

IMGW prognozuje ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące opadów marznących i gęstej mgły. Zagrożona jest niemal cała Polska, za wyjątkiem województw lubelskiego i świętokrzyskiego (stan na 23.01.2022, godzina 14:50). Sytuacja może się zmieniać bardzo dynamicznie, więc zalecamy regularne śledzenie mapy z alertami. W poniedziałek będziemy was na bieżąco informować o utrudnieniach komunikacyjnych, związanych z pogodą.

Noc z poniedziałku na wtorek (24.01/25.01). Prognoza IMGW dla Polski

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie całkowite. Na wschodzie opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz lub mżawkę, gdzieniegdzie w pasie od Śląska Opolskiego po Suwalszczyznę marznące i powodujące gołoledź. Na zachodzie opady deszczu lub mżawki. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w Karpatach. Temperatura minimalna na wschodzie i południowym wschodzie od -6 do -1 stopnia, ale w rejonach podgórskich Karpat oraz na krańcach południowo-wschodnich od -15 do -10 stopni. W rejonach podgórskich Bieszczad możliwy spadek temperatury minimalnej do -20 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze temperatura minimalna od 0 do 3 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach północnych porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, w Karpatach do 65 km/h i tam lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

Sonda
Jakiej chcesz zimy 2022?
Atak zimy w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany