Wichury w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury do 120 km/h zaatakują! Pogodowy armagedon w Polsce. Ujawniamy, gdzie będzie najgorzej

Wichury do 120 km/h atakują! Pogodowy armagedon w Polsce. Ujawniamy, gdzie będzie najgorzej

2022-01-13 8:30

Wichury atakują w Polsce z ogromną mocą. Pogoda ma dla nas nieprzyjemne niespodzianki. Meteorolodzy przewidują, że wiatr powieje z prędkością nawet do 120 km/h! Możliwe są poważne utrudnienia komunikacyjne, a strażacy będą mieli pełne ręce roboty przy usuwaniu skutków działania bezlitosnego żywiołu. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej.

Potężne wichury mogą przynieść niespodziewane utrudnienia komunikacyjne. Meteorolodzy alarmują - prognoza pogody dla Polski zapowiada działanie nieubłaganego żywiołu. Jeszcze w tym tygodniu może wiać z prędkością nawet do 120 km/h! Eksperci ujawnili, które regiony są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo. Niestety temat nie dotyczy tylko rejonów wysokogórskich. Dobrze wiemy, że wichury mogą łamać gałęzie, odciąć dostawy prądu i wywracać drzewa. Przy takim klimacie nadchodzące ocieplenie będzie marną pociechą. Już w czwartek (13.01.2022) prędkość wiatru gdzieniegdzie może osiągać poziom 60 km/h. Niestety to bynajmniej nie jest koniec. IMGW przewiduje ostrzeżenia drugiego stopnia (pomarańczowy alert) dla północnej części kraju. Szczegółową analizę znajdziecie pod naszym quizem. Zachęcamy do rozwiązania!

Sprawdź też: Śnieg, marznący deszcz i gołoledź! Alarmujące prognozy. Gdzie będzie najgorzej? [Pogoda IMGW na 13.01.2022]

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Wichury do 120 km/h w Polsce! Te prognozy przerażają [Ostrzeżenia IMGW]

Zgodnie z prognozą ostrzeżeń IMGW, w piątek (14.01.2022), w województwie pomorskim obowiązywać będzie pomarańczowy alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Już w nocy z 13 na 14 stycznia podmuchy wiatru mogą osiągać 50-70 km/h, a na północy, wschodzie i w centrum Polski do 80-90 km/h. Najgorzej będzie nad morzem, gdzie wichury zaatakują z mocą nawet do 100-120 km/h. Niebezpieczeństwo dotyczy największych miast tego regionu.

- Szczególnie niebezpiecznie będzie wzdłuż wschodniego wybrzeża, a także na całym Pomorzu Gdańskim. Tam szkody poczynione przez wichurę mogą być największe, ponieważ porywy wiatru mogą przekraczać 100 km/h. Uprzedzamy m.in. mieszkańców Trójmiasta - podaje serwis twojapogoda.pl.

Wichury w całej Polsce. Prognoza na piątek 14.01.2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w piątek (14 stycznia) za oknami będzie się działo. - Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu także silny, do 50 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru do 75 km/h, na północy do 85 km/h, a nad samym morzem do 95 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 85 km/h, a w Karpatach nawet do 120 km/h - czytamy na stronie IMGW. Poniżej zamieszczamy przydatną mapę, dzięki której możecie na bieżąco śledzić sytuację wietrzną. Polecamy również obserwować alerty meteorologów Instytutu. W takich przypadkach najczęściej obserwujemy dynamiczne zmiany.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany